Vzhľadom na výhodnú a a ľahko dostupnú polohu Malaciek, dostať sa k nám je veľmi jednoduché, a to bez ohľadu na spôsob dopravy, ktorý sa rozhodnete použiť. Malacky sú vzdialené od centra Bratislavy len 37 kilometrov, od Viedne približne 100 kilometrov a od Prahy asi 300 kilometrov.

Medzinárodné letiská v okolí

Malacky bohužiaľ vlastné medzinárodné letisko ani námorný prístav zatiaľ nemajú, ale ktovie – možno sa ich raz dočkáme. Dovtedy najbližším medzinárodným (a zároveň vnútroštátnym) letiskom je Letisko Milana Rastislava Štefánika v Bratislave, vzdialené od Malaciek približne 50 kilometrov, čo predstavuje asi 45 minút jazdy autom. Avšak najčastejšie využivaným letiskom v regióne pre medzinárodné lety je viedenský Schwechat nachádzajúci sa len 80 kilometrov od Malaciek – dostanete sa na naň približne za hodinu jazdy autom. Z oboch letísk sa do Malaciek dostanete taktiež jednoducho autobusom i vlakom.

Do Malaciek autom

Malacky sú situované v tesnej blízkosti diaľnice D2, spajajúcej Prahu a Brno s Bratislavou. V Bratislave sa diaľnica plynule napája na diaľnicu D4 pokračujúcu ako rakúska diaľnica A6 do Viedne a takisto na diaľnicu D1 smer Košice. Preto ak už máte do Malaciek namierené či už z Bratislavy, Viedne alebo z Čiech, najrýchlejšie a najpohodlnejšie sa k nám dostanete práve po tejto diaľnici. K Malackám vedie samostatný diaľničný privádzač – stači ak odbočite z diaľnice na exite Malacky. V prípade, ak diaľnicu nechcete použiť, napríklad kvôli dialničným poplatkom, máte ešte stále nasledovné možnosti:

Z Bratislavy

Z Bratislavy je najjednoduchšie namieriť do Malaciek po ceste I. triedy č. 2 cez Záhorskú Bystricu a Stupavu. Cesta je len o jeden kilometer kratšia ako po diaľnici (36 kilometrov), avšak môźete na nej v okolí bratislavského Lamača v ranných a poobedňajšich hodinách očakávať dopravné zápchy.

Z Rakúska

Pri ceste z Rakúska môžete využiť bratislavské hraničné priechody Bratislava/Berg alebo Jarovce/Kitsee a v Bratislave odbočiť na vyšsie spomínanú cestu I. triedy č. 2 smer Stupava a Malacky. Druhá možnosť je použiť regionálne hraničné priechody cez rieku Moravu v Moravskom Sv. Jáne a v Záhorskej Vsi, avšak vzhľadom na charater týchto hraničných priechodom rátajte s obmedzeniami, predovšetkým pri vyšsej hladine rieky Moravy. Hraničný priechod v Devínska Nová Ves/Schlosshof je otvorený výhradne pre cyklistov, nie je prístupný pre automobilovú dopravu. 

Z Čiech

Pri ceste z Českej republiky môžete sa môźete dostať do Malaciek cez tri hraničné priechody:

Brodské – Lanžhot (CZ)
Z hraničného priechodu pokračujete ďalej cez Kúty a Veľké Leváre do Malaciek (30 km).

Holíč – Hodonín (CZ)
Z hraničného priechodu cesta vedie ďalej cez Kopčany, Kúty a Veľké Leváre do Malaciek (50 km).

Skalica- Sudoměřice (CZ)
Z hraničného priechodu pokračujete ďalej do Skalice, Holíča, Kopčian, Kútov a Veľkých Levár (55 km).

Kde v Malackách zaparkovať

Parkovanie je v Malackách bezplatné, avšak nemusí byť jednoduché v meste zaparkovať, predovšetkým počas pracovných dní a sobôt. V prípade, ak by ste radi zaparkovali v centre mesta, prezrite si  našu mapku s odporúčanými miestami na parkovanie.

Do Malaciek autobusom a vlakom

Železničná a autobusová stanica sa nachádzajú v tesnej blízkosti, približne desať minút pešo od centra Malaciek. Podrobnejšie informácie o cestovných poriadkoch nájdete v nasledovnom odkaze. Cestovné poriadky a podrobnejšie informácie o regionálnych autobusových linkách nájdete aj na stránke spoločnosti Slovak Lines.


Pozrite Ako sa dostať do Malaciek na väčšej mape