Volejbalový kolotoč

Volejbalisti Strojára Malacky zorganizujú v hale Malina tradičný volejbalový kolotoč. Podujatie, ktoré sa v posledných rokoch stalo obľúbenou akciou nielen volejbalistov, sa uskutoční 21. decembra. Prihlásiť sa môže každý, štartovné je sedem eur.

Hádzanári, basketbalisti ale aj futbalisti sa v posledných rokoch zúčastňovali vianočného turnaja na palubovke malackej haly Malina. „Ide pravda o záležitosť volejbalistov a tých je vždy najviac. Kolotoč je však o relatívne jednoduchých úkonoch, ktoré súťažnú dvojicu udržia v hre – prijatí, nahrávke a smeči. Kto vie aspoň trocha hrať, isto sa nestratí a pritom sa aj zabaví,“ myslí si predseda klubu Dušan Rusňák. Potvrdzujú to aj viacnásobní víťazi, Igor Matušek a dcéra Lenka, ktorá sa volejbalu aktívne nevenuje.

Pravidlá sú jednoduché a pred súťažou si ich každý môže osvojiť. Hrá sa vo dvojici, pričom nerozhoduje pohlavie. Jediné obmedzenie sa týka profesionálnych hráčov, nesmú byť dvaja v jednom tíme. Hrá sa na niekoľko súťažných kôl, dvojica, ktorá vyhrá najviac kôl, zvíťazí i celkovo.

„Je to najmä skvelá zábava. Tradične nám hrá hudba, niektorí nastupujú v komických oblekoch a vždy je k dispozícii i bufet. Príďte sa zabaviť,“ pozýva D. Rusňák všetkých záujemcov. Prihlásiť sa treba na emailových adresách haringa.matej@gmail.com alebo shamul@azet.sk, prípadne na telefónnom čísle 0903 557 074 (Matej Haringa) alebo 0918 177 324 (Tomáš Šamulka). V cene za štart je zahrnuté aj tričko, prezentácie začína od 18:00 do 18:30, kedy začína turnaj.

-TK AC-

Propozície k súťaži

– termín:  pre mládež a následne pre dospelých v jeden deň 21.12.2012 v ŠH Malina v Malackách
– prihlasovanie: Matej Haringa – 0903 557 074, haringa.matej@gmail.com, Tomáš Šamulka – 0918 177 324, shamul@azet.sk (treba uviesť: meno a priezvisko obidvoch z dvojice, kontakt)
– štartovné: 7 eur/os dospelí, 7 eur/os mládež (v cene tričko)
– občerstvenie: Bufet

Mládež:
– prezentácia: 15:30 – 16:00 h
– začiatok: 16:00 hod. do 18:30 h
– dvojice: môžu byť chlapčenské, dievčenské, mixové

Dospelí:
– prezentácia: 18:00 – 18:30 h
– začiatok: 18:30 – 21:00 h
– dvojice: môžu byť mužské, ženské, mixové ( nesmú byť dvaja profesionáli vo dvojici)

Strojári majú za sebou play-off

Volejbalisti Strojára Malacky sa úspešne vyhli bojom o záchranu v extralige. Namiesto toho zamierili na dráhu vyraďovacích zápasov vo štvrťfinále play-off. Vyraďovací systém je neúprosný. Do play-off dostanete takého súpera, akého si zaslúžite počas výkonov v základnej časti súťaže. Rovnaký model, ako napr. v ľadovom hokeji. Malacky skončili v dlhodobej časti súťaže ôsme a „vyfasovali“ súpera zvučného mena – obhajcu titulu VKP Bratislava. O tom, že to bolo ozaj priveľké sústo na náš skromný tím, je nasledujúci článok. < ?xml:namespace prefix = o />

Čítať ďalej

Volejbal v Malackách napriek dobrým výsledkom len živorí

Rozhovor s predsedom Volejbalového oddielu Strojára Malacky Dušanom Rusňákom o malackom volejbale i celkovej úrovni tohto skvelého športu na Slovensku.

Je to zrejme najvýznamnejšia postava v malackom volejbale v posledných rokoch. Okrem funkcie predsedu oddielu/prezidenta klubu, plní funkciu i ako hráč, manažér a pôsobí tiež ako člen súťažnej komisie SVF. Sám priznáva, že riadiť volejbalový klub je náročné a prináša so sebou veľa starostí. Je však zapálený pre volejbal ako taký. Spoločne s trénermi a trénerkami seniorských a mládežníckych tímov Strojára Malacky držia tento skvelý šport na výslní slovenskej volejbalovej scény. V útulnom prostredí jednej z malackých reštaurácií nám odpovedal na otázky, týkajúce sa mužského a ženského družstva pred začiatkom bojov v play off. Predseda volejbalového oddielu Strojár Malacky Dušan Rusňák.

Čítať ďalej

Malacký volejbal vstupuje do bojov o titul

Pre mužské a ženské volejbalové družstvo malackého Strojára sa chýli sezóna 2006/2007 ku koncu. Slovenská volejbalová extraliga vygraduje zápasmi v play off. Na našu radosť sa do záverečných bojov o titul slovenského šampióna prebojovali naši muži i ženy. Oba tímy si vybojovali postup do play off v záverečných kolách základnej časti. Zachránili tak i svoju existenciu v budúcom ročníku extraligy. Po základnej časti však obe družstvá figurujú na spodných priečkach tabuľky a vo štvrťfinále budú bojovať s mimoriadne silnými družstvami.

Čítať ďalej