„Ako výjav zo zimných obrázkov Josefa Ladu – i tak môžu pôsobiť tohtoročné vianočné trhy v Malackách,“ píše sa v článku uverejnenom na mestskej stránke.

V Malackách sa už dlhé roky organizujú v čase adventu a trhy pod rozsvieteným vianočným stromom spojené s kultúrnym programom.

Vianoce v Malackách
Priestor vianočných trhov na Malom námestí v Malackách v roku 2006 (Foto: Martin Macejka)

V prvých rokoch bol dejiskom programu vnútroblok na Malom námestí. Neskôr sa Adventné Malacky odohrávali v zámockom parku v blízkosti kaštieľa. V roku 2015 sa adventné trhy vrátili do centra mesta na námestie v okolí kláštora.

Vianoce v Malackách. Adventné trhy v zámockom parku v roku 2010 (Foto: Jozef Ježek)

Advent tradične otvára koncert vo františkánskom Čiernom kláštore počas prvej adventnej nedele, spojený so zapálením prvej sviečky na adventnom venci.

Kultúrny program na námestí prebieha na Mikuláša a počas celého adventu, ukončí ho novoročný ohňostroj a trojkráľový koncert opäť v kostole.

Vianoce v Malackách
Vianočný strom v Malackách v roku 2015 (Foto: Miroslav Konečný)

Trhy so stánkami s občerstvením, ale aj s rôznymi výrobkami, prebiehajú počas posledného týždňa pred Vianocami. V rámci adventného mestečka býva umiestnený drevený vyrezávaný betlehem z dielne Alojza Machaja.

Malacky - Vianočné trhy 2018
Vianočné trhy v Malackách v roku 2018 (Foto: Miroslav Konečný)
Vianoce v Malackách - františkánsky kostol
Polnočná sv. omša vo františkánskom kostole (Foto: Miroslav Konečný)

  Zobraziť Čierny kláštor v Malackách a jeho okolie na väčšej mape.