Leto v Malackách ponúka umenie v kaštieli

Návštevníci malackého pálffyovského zámku môžu aj tento rok obdivovať v miestnostiach na poschodí výtvarné diela súčasných slovenských umelcov. V sobotu 13. júla o 15. hodine bude otvorená veľká výstava, súčasťou bude aj komentovaná prehliadka.

Čítať ďalej
Malacké kultúrne leto 2024

Malacké kultúrne leto 2024 – program

Malacké kultúrne leto 2024 ponúka pestrý a vyvážený program, ktorý je pripravený pre malých i veľkých, priaznivcov hudby, tanca, divadla, literatúry, výtvarného umenia, filmu, ale aj histórie, astronómie či poľovníctva.

Čítať ďalej

Nezmeškajte kultúrnu nádielku v Sološnici – Festival na 4 sudoch!

Zaznačte si do kalendárov 21. a 22. júna 2024, pretože vás čakajú dva dni plné zábavy, kultúry a nezabudnuteľných chvíľ! Festival na 4 sudoch odštartuje už v piatok 21. júna večer skvelou improvizačnou show „NEPRIPRAVENÝ VEČER“ s hercami z brnenského Divadla Husa na povrázku. Ak milujete televíznu Partičku, toto je pre vás povinnosť! Pred divadlom bude opäť legendárny kvíz, kde budete súťažíť o fantastické ceny, vrátane VIP vstupeniek na celý festival.

Čítať ďalej

Regio pompa 2024

Milí priatelia múzického umenia, srdečne pozývame na otvorenie regionálnej divadelnej prehliadky REGIO POMPA 2024 už v nedeľu 23. júna 2024 v Malackách! Headlinerom otvorenia je jazz soul duo LASH & GREY a Divadlo spod perinky. V nedeľu odovzdáme aj ocenenie „Mecén umenia“ a predstavíme hudobného predskokana KOWALSKI BAND či literárne menu Artforum.

Čítať ďalej

Tekuté piesky s Buzalkom a Gorduličom

Kto vlastne sme – Slováci, akí sme, odkiaľ a kam kráčame? Opäť Vás pozývame na fajnú debatu tekuté piesky – o pevnej zemi pod nohami, naše pozvanie prijal sociálny antropológ Juraj Buzalka & Ján Gorduličvážny zakladateľ slovenskej stand up scény, hádam aj pri kávičke v utorok 28. mája 2024 o 18,00 hod, v príjemnej atmosfére Park reštaurácia & grill (bývalé Kasíno, Duklianskych hrdinov 38).

Čítať ďalej

Nový zborník Malacky a okolie 16

MCK Malacky – Múzeum Michala Tillnera vydalo pred Vianocami nový zborník Malacky a okolie 16. Publikácia obsahuje šesť príspevkov vychádzajúcich z prednášok, ktoré odzneli v priebehu roka v rámci cyklu Stretnutie s históriou. Dopĺňa ich päť ďalších textov. Tematicky sa príspevky týkajú hospodárskych dejín (hospodárenie Pálffyovcov a františkánov, mlynárstvo, pozemková reforma), kunsthistórie (rodinný portrét Pálffyovcov), politických dejín (prevrat v roku 1948), etnografie (obyčaje spojené s narodením dieťaťa), vojenských dejín (prvá svetová vojna) a jazykovedy (nemecké priezviská v Malackách).

Čítať ďalej
Divadelné predstavenie krídlo

Víkend zatvorených hraníc 2023 v Malackách

Pri príležitosti výročia 17. novembra 1989 organizuje Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s Ústavom pamäti národa Víkend zatvorených hraníc, prvý raz na Záhorí. V piatok 10. novembra v Malackách uvedú pre stredné školy (dopoludnia) a verejnosť (o 18. h) divadelné predstavenie Krídlo, ktoré vyrozpráva skutočný príbeh Josefa Hlavatého a jeho trojročného syna Davida. Obom sa neďaleko Malaciek podarilo utiecť cez železnú oponu podomácky vyrobeným rogalom. Po predstavení sa uskutoční diskusia s historikom ÚPN Petrom Miklem a účinkujúcimi. Vstup je voľný.

Krídlo (tri nočné rozhovory o presune vzduchom)

Čítať ďalej

Z festivalu Zejdeme sa na hambálku 2023

Na konci septembra zažili Malacky 15. ročník divadelného festivalu Zejdeme sa na hambálku 2023, ktorý organizovalo Divadlo na hambálku v spolupráci s Mestským centrom kultúry. Ako sme si zvykli už pri prvých ročníkoch, aj teraz prinášame fotoreportáž z podujatia, ktoré trvalo od 23. do 29. septembra v malackom kine. Festival otvoril Hambáljarmok a uzatvoril program Z hambálku zvesené, ktorý bol rekapituláciou doterajšieho pôsobenia domovského divadla.

Čítať ďalej

Zejdeme sa na hambálku 2023

Mestské centrum kultúry Malacky a Divadlo na hambálku vás pozývajú na 15. ročník festivalu Zejdeme sa na hambálku. Organizátori pripravili jedenásť divadelných predstavení, Hambáljarmok a ďalší sprievodný program. Pozrite sa, čo bude súčasťou festivalu v dňoch 23.-29. septembra 2023.

Čítať ďalej

V sobotu bude festival Malarock 2023

V sobotu 2. septembra 2023 sa na nádvorí pálffyovského kaštieľa v Malackách bude konať v poradí už piaty ročník Festivalu Malarock. Vítaní sú všetci milovníci nezávislej hudobnej scény. V programe sa už tradične predstavia alternatívne kapely z Čiech a zo Slovenska.

Čítať ďalej