Entries by Tlačová správa

Úspešný Deň múzeí v Malackách

Pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí, ktoré sa organizuje vo svete už od roku 1977, sme návštevníkom Malaciek sprístupnili všetky naše pamiatky. V čase od 10.00 h do 18.00 h si mohli bezplatne pozrieť synagógu, krypty františkánskeho kostola, kaštieľ i hlavnú expozíciu Múzea Michala Tillnera. Vo všetkých pamiatkach čakali na návštevníkov sprievodcovia, ktorí im okrem plnohodnotného výkladu odpovedali aj na mnohé otázky, či už z histórie alebo súčasnosti nášho mesta.

Študentská konferencia na Gymnáziu sv. Františka Assiského Malacky

V utorok 7. mája 2019 sa uskutočnil VI. ročník jedinečného podujatia Študentská konferencia 2019. Konferencia bola inšpiratívnym stretnutím študentov gymnázia, ktorí prezentovali odborné príspevky z ročníkových prác a zo stredoškolskej odbornej činnosti, s úspešnými absolventmi gymnázia, ktorí prezentovali odborné práce z profesionálnej praxe.

Malacká hudobná jar oslávi 55 rokov

Vyše polstoročia sa v Malackách organizuje podujatie Malacká hudobná jar (MHJ) plné zaujímavých kapiel, tento rok už 55. ročník. Hlavný aj sprievodný program bude prebiehať od 24. marca do 17. apríla. Festival rozbehne 24. marca (nedeľa) o 16.00 h v Kultúrňím domečku známa malacká kapela AC+.

Aká bola turistická sezóna 2018 v Malackách

Minuloročná turistická sezóna v Malackách patrila medzi tie lepšie. Výrazne k tomu prispelo i označenie turisticky zaujímavých cieľov na cestách v správe BSK. Najpočetnejšiu skupinu turistov tvorili rodiny s deťmi, cykloturisti a seniori. Oproti minulým rokom sa zvýšil záujem o organizované prehliadky mesta so sprievodcom. Medzi najvyhľadávanejšie pamiatky patrili kaštieľ, krypty a kaplnka Svätých schodov.

Deák, Loj, Mňahončák, Režný i Nvota prídu do Malaciek na divadelný festival

Malacky budú opäť žiť divadlom! V dňoch 29. septembra až 6. októbra 2018 sa premenia na divadelné mestečko. Program jedenásteho ročníka divadelného festivalu Zejdeme sa na hambálku bude viac ako pestrý. Tešiť sa môžete na dvanásť ochotníckych a profesionálnych divadelných súborov zo Slovenska i Čiech. Na doskách, ktoré znamenajú svet, sa vystriedajú známe tváre ako napríklad Branislav Deák, Juraj Loj, Martin Mňahončák, Michal Režný, Ivana Kubačková, Barbora Seidlová a Jakub Nvota.

Pohybová zóna je otvorená

Spojená škola sv. Františka Assiského v Malackách (CŠM) otvorila 7. septembra 2018 Pohybovú zónu nielen pre deti a študentov školy ale i pre verejnosť. Programom sprevádzali moderátori Viktória Bečárová a Kamil Rímeš.

Festival na 4 sudoch

V Sološnici sa bude v sobotu 25. 8. konať nultý ročník kultúrneho Festivalu na 4 sudoch. Jeho vznik iniciujú sološnickí divadelníci, ktorí sa rozhodli do Sološnice zavolať rôzne umelecké smery. Celodenný program je vytvorený tak, aby zaujal všetky vekové kategórie! Môžete byť divákmi aj aktérmi, podebatovať si môžete s Braňom Jóbusom alebo s Bibianou Ondrejkovou. Pre súťaživých je pripravený Lubokvíz a iné zaujímavosti.