Entries by Tlačová správa

Nezmeškajte kultúrnu nádielku v Sološnici – Festival na 4 sudoch!

Zaznačte si do kalendárov 21. a 22. júna 2024, pretože vás čakajú dva dni plné zábavy, kultúry a nezabudnuteľných chvíľ! Festival na 4 sudoch odštartuje už v piatok 21. júna večer skvelou improvizačnou show „NEPRIPRAVENÝ VEČER“ s hercami z brnenského Divadla Husa na povrázku. Ak milujete televíznu Partičku, toto je pre vás povinnosť! Pred divadlom bude opäť legendárny kvíz, kde budete súťažíť o fantastické ceny, vrátane VIP vstupeniek na celý festival.

Blíži sa Malacky Street Floorball Cup

Jedinečný florbalový zážitok pod holým nebom mieri do Malaciek. V sobotu 29. júna 2024 ožije športový areál Základnej školy Dr. J. Dérera florbalom vďaka šiestemu ročníku Malacky Street Floorball Cup. Obľúbený turnaj, ktorý každoročne priláka množstvo florbalových nadšencov, prinesie viaceré novinky. Organizátorom je florbalový klub 1. SC Malacky.

Regio pompa 2024

Milí priatelia múzického umenia, srdečne pozývame na otvorenie regionálnej divadelnej prehliadky REGIO POMPA 2024 už v nedeľu 23. júna 2024 v Malackách! Headlinerom otvorenia je jazz soul duo LASH & GREY a Divadlo spod perinky. V nedeľu odovzdáme aj ocenenie „Mecén umenia“ a predstavíme hudobného predskokana KOWALSKI BAND či literárne menu Artforum.

Tekuté piesky s Michalom Havranom

Zľahka nadväzujeme na naše otvorené diskusie a podcasty a prinášame nový formát Tekuté piesky – o pevnej zemi pod nohami. Našim prvým hosťom bude Michal Havran – teológ, spisovateľ a publicista.
Máme za to, že otvorená živá debata je zmysluplná, inšpiratívna a je nám vlastná.

V sobotu bude festival Malarock 2023

V sobotu 2. septembra 2023 sa na nádvorí pálffyovského kaštieľa v Malackách bude konať v poradí už piaty ročník Festivalu Malarock. Vítaní sú všetci milovníci nezávislej hudobnej scény. V programe sa už tradične predstavia alternatívne kapely z Čiech a zo Slovenska. Tešiť sa môžete aj na pestrý sprievodný program (výtvarné umenie, animované filmy, prednášky).

Blíži sa festival Malarock 2022

10. septembra sa na nádvorí Pálffyovského kaštieľa v Malackách uskutoční 4. ročník festivalu Malarock – multižánrového festivalu alternatívnej hudby. Tešiť sa môžete na čerstvý výber hudby zo slovenskej a českej alternatívnej hudobnej scény. Ako prvý sa predstaví legendami opradený Samčo Brat Dážďoviek s jeho popmusic pre mačky, s ktorou vytvára akúsi šedú zónu medzi koncertom, divadlom, performance a slam poetry. Nikdy nevieš, ako to dopadne a to je na tom to pekné!

Čaká nás divadelná paráda REGIO POMPA

Niektoré nápady ostávajú v polohe túžob, prianí, možností a niektoré sú s chuťou uchopené a stanú sa skutočnosťou. Myšlienka je zrazu dielom, vynálezom, či podujatím – ako v našom prípade. Divadelníčky Beina Reifová a Zuzana Pucherová sa stretli na Zúbkových prameňoch 2022 u bývalej divadelníčky Katky Habovej a unisono sa zhodli: urobíme detskú divadelnú prehliadku! Hneď oslovili okoloidúcu divadelníčku Adrianu Vallovú, ktorá pridáva do zostavy Simonu Dermekovú. Práve prichádzajúca Betka Šurinová bola ideálnou do pätice. A tak to začalo.