Entries by Malacké pohľady

Literárny večer Denisy Fulmekovej

Viete si predstaviť leto bez kníh a čítania? To by bol pomerne nešťastný spôsob leta, aspoň pre nás knihomoľov. Preto ani malacké kultúrne nemôže byť úplné bez akcií, ktoré sú spojené s čítaním a prezentáciou zaujímavých titulov. Letné open air vydanie obľúbených literárnych večerov spisovateľky Denisy Fulmekovej, ktoré sa konalo v utorok 23. júla na nádvorí kaštieľa v Malackách, sa nieslo v znamení súrodeneckej pošty pre teba. Hosťami večera totiž bola pôvabná a všestranne talentovaná herečka a moderátorka Katarína Brychtová a jej o nič menej talentovaný brat Juraj Šebesta, riaditeľ Mestskej knižnice v Bratislave, prekladateľ a autor niekoľkých vynikajúcich románov.

Okolo ringu: Janko Zachara, osobnosť Slovenska

1. septembra 2018 sa v Bratislavskej Engerau aréne konal krst knihy  „Osobnosť Slovenska“ venovaná najstaršiemu olympijskému víťazovi v boxe z Helsínk v roku 1952 Jankovi Zacharovi, ktorý sa dožil 90 rokov. Potom už zostal ring voľný pre priateľské medzištátne stretnutie Slovenská republika vs Česká republika v boxe mužov.

Obrovský úspech malackej kulturistiky

V dňoch 02.-05. 11. 2017 sa v španielskom Benidorme uskutočnili už 71. Majstrovstvá sveta mužov v kulturistike, klasickej kulturistike, „games“ klasickej kulturistike a men’s  physique federácie IFBB. Malacky zastupoval Jakub Vilímek, ktorý dosiahol vynikajúce umiestnenie.

Ocenenie „kultúrno-osvetový pracovník roka“ Beine Reifovej do Štúdia mladých DNH

Vo štvrtok, 26.10.2017 si v priestoroch Domu kultúry Zrkadlový háj v bratislavskej Petržalke prevzali nominovaní kandidáti z rúk predsedu Bratislavského samosprávneho kraja ocenenie „Kultúrno-osvetový pracovník roka“. Medzi ocenené osobnosti patrí aj Beina Reifová, lektorka a režisérka Štúdia mladých Divadla na Hambálku.

Martin Macejka: Politika nie je cieľom, ale prostriedkom

Hlavný editor portálu Malackepohlady.sk – Martin Macejka – sa rozhodol opäť kandidovať do Zastupiteľstva BSK. Je jedným z kandidátov na dve poslanecké miesta pre Malacky, Studienku, Závod a vojenský obvod Záhorie. Porozprávali sme sa o jeho aktivitách, o tom, čo sa mu podarilo, ale aj nepodarilo za 4 roky poslancovania. A najmä aké má plány.

Malacké akvabely v premiére úspešné

V sobotu 27.05.2017 sa konal 27. ročník medzinárodnej súťaže v synchronizovanom plávaní DELFINÍK 2017 & IUVENTA CUP. Pre oddiel Synchronizované plávanie Malacky n.o. to bola prvá synchrosúťaž vôbec. Po skoro trojročnej všeobecnej príprave spočívajúcej v atletike, balete a plávaní, akvabely súťažili v povinných figúrach v dvoch vekových kategóriach.