Entries by Malacké pohľady

Festival Malarock je späť! Už túto sobotu na nádvorí pálffyovského kaštieľa v Malackách

Multižánrový festival Malarock sa po viac ako roku vracia na scénu v plnej sile, pripravený to poriadne rozbaliť. V poradí už tretí ročník festivalu sa bude konať v sobotu 4. septembra o 16.00 na nádvorí pálffyovského kaštieľa v Malackách. Organizátori si pre vás pripravili pestrý hudobný program, počas ktorého sa vám predstaví aj mladá ambiciózna speváčka a malacká rodáčka Agi Hlavenková s gitaristom Robom Spurným či punkové zoskupenie Veľká Potreba z Malých Karpát s recesisticky vtipnými textami, ktoré zaručene pobavia nejedného poslucháča.

Veľkonočné kamarátstvo duše s telom

Františkán brat Filip: „Vitajte všetci vo veľkonočnom čase a prosím vás neverte nikomu kto by vám chcel tvrdiť, že je už dávno po Veľkej noci! Chcem sa s vami zdieľať s jednou zdanlivo prostoduchou no popritom zásadnou informáciou: Veľká noc stále trvá a bude trvať!!!!
A nakrátko sa chcem s vami podeliť s tým, o čom v tieto vírusové veľkonočné dni premýšľam.“

Literárny večer Denisy Fulmekovej

Viete si predstaviť leto bez kníh a čítania? To by bol pomerne nešťastný spôsob leta, aspoň pre nás knihomoľov. Preto ani malacké kultúrne nemôže byť úplné bez akcií, ktoré sú spojené s čítaním a prezentáciou zaujímavých titulov. Letné open air vydanie obľúbených literárnych večerov spisovateľky Denisy Fulmekovej, ktoré sa konalo v utorok 23. júla na nádvorí kaštieľa v Malackách, sa nieslo v znamení súrodeneckej pošty pre teba. Hosťami večera totiž bola pôvabná a všestranne talentovaná herečka a moderátorka Katarína Brychtová a jej o nič menej talentovaný brat Juraj Šebesta, riaditeľ Mestskej knižnice v Bratislave, prekladateľ a autor niekoľkých vynikajúcich románov.

Okolo ringu: Janko Zachara, osobnosť Slovenska

1. septembra 2018 sa v Bratislavskej Engerau aréne konal krst knihy  „Osobnosť Slovenska“ venovaná najstaršiemu olympijskému víťazovi v boxe z Helsínk v roku 1952 Jankovi Zacharovi, ktorý sa dožil 90 rokov. Potom už zostal ring voľný pre priateľské medzištátne stretnutie Slovenská republika vs Česká republika v boxe mužov.

Obrovský úspech malackej kulturistiky

V dňoch 02.-05. 11. 2017 sa v španielskom Benidorme uskutočnili už 71. Majstrovstvá sveta mužov v kulturistike, klasickej kulturistike, „games“ klasickej kulturistike a men’s  physique federácie IFBB. Malacky zastupoval Jakub Vilímek, ktorý dosiahol vynikajúce umiestnenie.

Martin Macejka: Politika nie je cieľom, ale prostriedkom

Hlavný editor portálu Malackepohlady.sk – Martin Macejka – sa rozhodol opäť kandidovať do Zastupiteľstva BSK. Je jedným z kandidátov na dve poslanecké miesta pre Malacky, Studienku, Závod a vojenský obvod Záhorie. Porozprávali sme sa o jeho aktivitách, o tom, čo sa mu podarilo, ale aj nepodarilo za 4 roky poslancovania. A najmä aké má plány.