Entries by Beina Reifová

Herci z Divadla FALANGÍR zvíťazili a postúpili na celoštátnu prehliadku

Krajské kolo celoštátnej súťažnej prehliadky divadiel poézie nakoniec prebehlo 23. septembra 2020, i keď sa do poslednej chvíle s napätím očakávalo, či sa organizátori nerozhodnú súťaž zrušiť. Nestalo sa a tak sa Dom kultúry v Modre stal dejiskom Krajskej prehliadky Štúrova Modra. Divadlo FALANGÍR si pripravilo predstavenie „Óda na postele“ od poetky Sylvie Plath v réžii Beiny Reifovej a prvýkrát sa zúčastnilo súťaže divadiel poézie.

Chill Out by ŠM DNH s Adelou Vinczeovou

Štúdio mladých Divadla na Hambálku pozýva na prvú diskusnú platformu Chill Out by ŠM DNH v novom roku 2019 – tentokrát budeme debatovať so známou a úspešnou moderátorkou –  Adelou Vinczeovou. Sme presvedčení, že nás čaká mimoriadne inšpiratívny a zaujímavý večer, počas ktorého budeme bilancovať rok 2018 a budeme debatovať o tom, aké sú naše predstavy o roku 2019!

Chill Out by ŠM DNH s Richardom Lintnerom

V tradičnej chilloutovej atmosfére budeme diskutovať nielen s držiteľom zlatej medaily z majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji z roku 2002 a strelcom jedného z najdôležitejších gólov turnaja, ale aj s aktuálnym generálnym manažérom slovenskej hokejovej (Tipsport) ligy! 

S pani sociologičkou Magdou Vášáryovou o tom, kto sme a kam kráčame

„S pani Magdou som mala možnosť niekoľkokrát spolupracovať. Pamätám si na ňu ako na herečku, ktorá mala počas voľných chvíľ na kolenách rozložené veľké noviny, ako na šarmantnú ženskú v športovom aute s vyčesanými vlasmi do uzla, ako na Barrandovom rešpektovanú a obdivovanú umelkyňu, ale aj ako na nenápadnú, milú, starostlivú mamu dvoch detí, či ako na príjemnú hostiteľku na chalupe neďaleko Senice. Vždy som s dôverou a obdivom vnímala jej kroky, ktoré sa rozhodla urobiť po ukončení hereckej kariéry.“

 Škola môže vyzerať aj inak…

21. februára 2018 privíta malacké Gymnázium sv. Františka Assiského v rámci Dňa otvorených dverí nových záujemcov o štúdium. Otvorené dvere sú súčasne symbolom výmeny a medzi tými, pre ktorých sa tu maturita stala štartom, je mnoho úspešných osobností, ktoré ďalej ovplyvňujú svoje okolie a nesú odkaz tejto školy vo svojej práci. V rozhovore s riaditeľom gymnázia Mgr. Danielom Masarovičom sa zoznámime so školou, ktorá si v povrchnom, zložitom a neistom svete materiálnych hodnôt vytýčila vlastnú úspešnú cestu.