Entries by Beina Reifová

Dožinky v divadle Falangír

Leto je nenávratne za nami a divadelníci, netradične, ďakujú za úrodu. Netradične preto, lebo pre divadlá by mala začať sezóna práve v týchto dňoch. O zmenách, výzvach, ale i možnostiach píše režisérka divadla FALANGÍR Beina Reifová.

Herci z Divadla FALANGÍR zvíťazili a postúpili na celoštátnu prehliadku

Krajské kolo celoštátnej súťažnej prehliadky divadiel poézie nakoniec prebehlo 23. septembra 2020, i keď sa do poslednej chvíle s napätím očakávalo, či sa organizátori nerozhodnú súťaž zrušiť. Nestalo sa a tak sa Dom kultúry v Modre stal dejiskom Krajskej prehliadky Štúrova Modra. Divadlo FALANGÍR si pripravilo predstavenie „Óda na postele“ od poetky Sylvie Plath v réžii Beiny Reifovej a prvýkrát sa zúčastnilo súťaže divadiel poézie.

Chill Out by ŠM DNH s Adelou Vinczeovou

Štúdio mladých Divadla na Hambálku pozýva na prvú diskusnú platformu Chill Out by ŠM DNH v novom roku 2019 – tentokrát budeme debatovať so známou a úspešnou moderátorkou –  Adelou Vinczeovou. Sme presvedčení, že nás čaká mimoriadne inšpiratívny a zaujímavý večer, počas ktorého budeme bilancovať rok 2018 a budeme debatovať o tom, aké sú naše predstavy o roku 2019!

Chill Out by ŠM DNH s Richardom Lintnerom

V tradičnej chilloutovej atmosfére budeme diskutovať nielen s držiteľom zlatej medaily z majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji z roku 2002 a strelcom jedného z najdôležitejších gólov turnaja, ale aj s aktuálnym generálnym manažérom slovenskej hokejovej (Tipsport) ligy! 

S pani sociologičkou Magdou Vášáryovou o tom, kto sme a kam kráčame

„S pani Magdou som mala možnosť niekoľkokrát spolupracovať. Pamätám si na ňu ako na herečku, ktorá mala počas voľných chvíľ na kolenách rozložené veľké noviny, ako na šarmantnú ženskú v športovom aute s vyčesanými vlasmi do uzla, ako na Barrandovom rešpektovanú a obdivovanú umelkyňu, ale aj ako na nenápadnú, milú, starostlivú mamu dvoch detí, či ako na príjemnú hostiteľku na chalupe neďaleko Senice. Vždy som s dôverou a obdivom vnímala jej kroky, ktoré sa rozhodla urobiť po ukončení hereckej kariéry.“