Entries by Beina Reifová

Tekuté piesky s Buzalkom a Gorduličom

Kto vlastne sme – Slováci, akí sme, odkiaľ a kam kráčame? Opäť Vás pozývame na fajnú debatu tekuté piesky – o pevnej zemi pod nohami, naše pozvanie prijal sociálny antropológ Juraj Buzalka & Ján Gordulič, vážny zakladateľ slovenskej stand up scény, hádam aj pri kávičke v utorok 28. mája 2024 o 18,00 hod, v príjemnej atmosfére Park reštaurácia & grill,

Falangir má za sebou bohatý rok

Divadelníci sú akýmsi lakmusovými papierikmi doby, identifikujú vône, farby, strihajú ušami a fragmenty skladajú do scénických obrazov. Práve v týchto dňoch aj my skladáme nové predstavenie s hosťujúcim skvelým režisérom, zachytávame zvláštny prechodový nepokoj: niečo sa mení, niečo nás znepokojuje a vyrušuje nás pri jasnom vnímaní vecí a súvislostí, z niečoho sme nesvoji a možno nevieme presne pomenovať z čoho máme obavy, možno strach.

Dožinky v divadle Falangír

Leto je nenávratne za nami a divadelníci, netradične, ďakujú za úrodu. Netradične preto, lebo pre divadlá by mala začať sezóna práve v týchto dňoch. O zmenách, výzvach, ale i možnostiach píše režisérka divadla FALANGÍR Beina Reifová.

Herci z Divadla FALANGÍR zvíťazili a postúpili na celoštátnu prehliadku

Krajské kolo celoštátnej súťažnej prehliadky divadiel poézie nakoniec prebehlo 23. septembra 2020, i keď sa do poslednej chvíle s napätím očakávalo, či sa organizátori nerozhodnú súťaž zrušiť. Nestalo sa a tak sa Dom kultúry v Modre stal dejiskom Krajskej prehliadky Štúrova Modra. Divadlo FALANGÍR si pripravilo predstavenie „Óda na postele“ od poetky Sylvie Plath v réžii Beiny Reifovej a prvýkrát sa zúčastnilo súťaže divadiel poézie.

Chill Out by ŠM DNH s Adelou Vinczeovou

Štúdio mladých Divadla na Hambálku pozýva na prvú diskusnú platformu Chill Out by ŠM DNH v novom roku 2019 – tentokrát budeme debatovať so známou a úspešnou moderátorkou –  Adelou Vinczeovou. Sme presvedčení, že nás čaká mimoriadne inšpiratívny a zaujímavý večer, počas ktorého budeme bilancovať rok 2018 a budeme debatovať o tom, aké sú naše predstavy o roku 2019!

Chill Out by ŠM DNH s Richardom Lintnerom

V tradičnej chilloutovej atmosfére budeme diskutovať nielen s držiteľom zlatej medaily z majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji z roku 2002 a strelcom jedného z najdôležitejších gólov turnaja, ale aj s aktuálnym generálnym manažérom slovenskej hokejovej (Tipsport) ligy!