V sobotu 24. novembra sa v ŠH Malina uskutoční 7. ročník boxerského Memoriálu Aliho Reisenauera. Galavečer sa uskutoční pri príležitosti spomienky na jednu z najsvetlejších osobností malackého boxu.

„Je to rodinná akcia na počesť môjho otca, ktorý zomrel v roku 2004 osemnásteho novembra. Tradične sa na nej podieľajú okrem mňa aj moja družka, brat so svojou manželkou, svokrovci a keď ešte naša mama mohla, tak aj ona piekla koláče na banket,“ približuje rodinnú atmosféru pri organizácii podujatia Ali Reisenauer mladší.

Sám je aktívny tréner v miestnej Robotníckej telovýchovnej jednote (RTJ) Malacky a pripravuje mladých boxerov, ktorých diváci uvidia aj na galavečeri. „V akcii budú traja talentovaní Malačania, mládežníci z iných končín Slovenska, ale aj seniorskí pästiari. Pracujeme na tom, aby k nám zavítal medailista z majstrovstiev Českej republiky Rudolf Špringer a zviedol súboj s mimoriadne talentovaným Bratislavčanom Erikom Tlkancom,“ prezrádza v stručnosti obsadenie galavečera A. Reisenauer.

Memoriál láka tiež sprievodným programom. „Tento rok sa v Maline prvý raz predstaví skupina orientálneho tanca HANIN. Tradične dávame priestor ostatným bojovým športom, napríklad teraz to bude Aikido s majstrom Štefanom Kurillom, ktorý trénoval po celom svete a pripravoval aj špeciálne jednotky ministerstiev obrany Ruska a USA. K slovu sa dostanú Tae-Bo, MMA, karate, oddiel K-1 Strojára Malacky a tradične vystúpi aj fakírske duo Aratron Aspis. Samozrejme nebudú chýbať laserová show a svetelné efekty.“

Jedným z hlavných bonusov akcie je fakt, že priláka budúcich boxerov. „Príklady priťahujú, ale nielen nadšenie je dôležité. Po memoriáli sa zvyknú prihlásiť ľudia, ktorých tento šport chytil za srdce. Mnohí však prepadnú sitom, zostanú len tí najlepší. Tvrdím však to, čo zaznieva z každej strany – mládež treba motivovať k pohybovým aktivitám, aby nám nielen nesedeli celé dni doma, ale aby sa ani neuchýlili k drogám,“ vysvetľuje A. Reisenauer aj osvetovú stránku akcie.

Jedným z dôležitých prvkov podujatia sú aj financie. A. Reisenauer tvrdí, že každoročne je memoriál stratový. „Nešiel som do tohto projektu s tým, aby som na ňom zarobil. Každý rok doň vrážam svoje vlastné úspory, pomáha mi rodina a známi a nájdu sa, a to kvitujem, aj sponzori. Nie je ich mnoho, ale nájdu sa. Dúfam, že sa vám tohtoročný Memoriál Aliho Reisenauera bude páčiť.“

-TK AC-