Už tento piatok 14.12. o 19 hodine Vám UV o.z. z Malaciek prinesie Vianočný UV_festival 2012. V Spoločenskej sále MCK sa bude odohrávať hudobný a sprievodný program, ktorý Vás originálne a hlavne negýčovo naladí na Vianočnú atmosféru.

Program odštartuje krátke divadielko klientov Vstúpte n.o. (Stredisko pre ľudí s mentálnym postihnutím).

Hudobný program odpáli Trnavsko – Dolnokrupianska kapela Abraka Dub, ktorá si vytvorila svoj vlastný štýl „Slovak Native Reggae“, v ktorom originálne spojila slovenské ľudové piesne s reggae, dubom a inými štýlmi.

O zmenu žánru na alternative stoner rock sa postará Bratislavská kapela Millhouse, ktorá má za sebou veľa koncertov a dva úspešné ročníky súťaže EMERGENZA.

Indie rock v podaní známej Malackej kapely The Reel bude tretí hudobný zážitok v poradí. Po jeho ukončení príde spontánna Jam Session hudobníkov zo všetkých kapiel.

Vo foyer budú môcť návštevníci čímkoľvek (aj tým čo sa doma neodvážia) ozdobiť vianočný UV_stromček. Nájdu tu originálny darček pre blízkych „Made in chránená dielňa Vstúpte n.o.“, a v UV_bazári možno nájdu niečo, čo tam priniesol iný návštevník festivalu. Tiež tu budú môcť ochutnať vianočné špeciality a vianočný punč.

Programom bude sprevádzať známa moderátorská dvojica Lenka Špaldová a Jozef Kršák a na záver programu organizátori pripravujú originálne prekvapenie.

Paralelne k tejto kultúrnej nádielke bude prebiehať predaj a prezentácia výrobkov chránenej dieľne Vstúpte n.o a Vianočný UV_bazár.

Myšlienkou Vianočného UV_bazáru je budovanie spolupatričnosti medzi ľuďmi a výmena vecí, ktorými sme sa už nasýtili a nechceme ich zničiť. Do Vianočného UV_bazáru budú môcť návštevníci priniesť čokoľvek a čokoľvek si odniesť ako darček. Darovať môžete ozaj všetko – od kníh, cez oblečenie, suveníry, šperky, nábytok,..

Pre návštevníkov budú prichystané výborné vianočné špeciality a vianočný punč.

Viac informácií o Vianočnom UV_festivale a jeho programe nájdete na www.uvfestival.eu

 

 

Partneri: MCK Malacky, Vstúpte n.o., Hybridus, Aureus Services
Mediální partneri: Rádio_FM, Malacký hlas, Malacko, festivaly.sk, Kam do mesta, imalacko.sk, ibratislavsko.sk, citylife.sk, LPM.sk, music4u.sk, Malacké pohľady, podujatie.sk Záhorí.sk, livemusic.sk, Slovakia travel, ezáhorie.sk a music-zone.eu