V Programe MCK Malacky nastala zmena 27. februára bude namiesto koncertu skupiny Živé kvety vystúpenie Mariána a Martina Geišbergovcov. Predchádzať mu bude avizovaný film Od Fica do Fica.

Film Zuzany Piussi  Od Fica do Fica mapuje slovenskú politiku od konca vlády Róberta Fica v roku 2010 do jeho návratu po predčasných voľbách v roku 2012. Film bol diskutovaný v médiách, napriek tomu sa bratislavské kiná rozhodli nevysielať ho a tak sa šíri prostredníctvom internetu. Diváci v Malackách majú možnosť pozrieť si tento 75-minútový dokument a následne diskutovať s jeho autorkou.

MP-geisberg

Po filme bude nasledovať koncert talentovaného muzikanta, speváka, dramaturga Martina Geišberga a jeho otca Mariána Geišberga. Otec a syn, pesničkári dvoch generácií, dve výrazné osobnosti slovenskej folkovej scény. Herca a spisovateľa Mariána Geišberga netreba asi nikomu predstavovať – jeho pesničkárstvo, v ktorom sa expresívny divadelný prejav prelína s hudobnou zložkou, je rovnako nezameniteľné ako jeho herectvo. Martin Geišberg je predstaviteľom mladšej pesničkárskej generácie, ktorá už kombinuje tradičné akustické nástroje v elektronickými „krabičkami“.

Film aj koncert sa budú odohrávať v stredu 27. februára 2013 o 19.00 h v malackom kine na Hviezdoslavovej ulici. Vstupné je 5 eur.

Zmena v hudobnom programe je spôsobená zdravotnými dôvodmi v skupine Živé kvety.