September sa pomaly ale isto blíži a s ním aj čas, keď sa naše mesto zaplní hercami a divadelnými nadšencami z rôznych kútov Slovenska, ale i Čiech. Festival Zejdeme sa na hambálku bude prebiehať od 11. do 14. septembra a prinesie nejednu novinku. Vstupenky sú už v predaji.

Tešiť sa môžete na niekoľko profesionálnych divadelných súborov – slovenské Staré divadlo Nitra odohrá predstavenie na motívy slovenských povestí Pavla Dobšinského – Žena, Pánboh, čertisko a 7 zakliatych, hostia z českého súboru Do houslí k nám tentokrát prídu s čerstvo naskúšanou hrou S hlavou v oblacích a fanúšikov „Štepkovského“ humoru určite poteší vystúpenie Radošinského naivného divadla, ktoré odohrá inscenáciu s názvom Šťastné konce.

Keďže organizátor – Divadlo na hambálku – je ochotnícke divadlo, nemôžu na festivale chýbať ani iné neprofesionálne súbory. Tie zastupuje za „slovenskú stranu“ Budmerické divadlo, ktoré zahrá inscenáciu U nás taká obyčaj, no a v Malackách už dobre známi českí ochotníci z divadla Sem Tam Fór prinesú veľkú dávku humoru v hre Muž sedmi sester. Malackú divadelnú scénu budú tentoraz zastupovať ochotníci zo Štúdia mladých Divadla na hambálku, ktorí v stredu – po slávnostnom otvorení festivalu – odpremiérujú svoju novú hru Jožko Púčik a jeho kariéra. Pre detských divákov je tiež pripravených zopár predstavení – z Divadielka Žužu a Féder Teátra.

Ak chodievate na festival ZNH pravidelne, isto viete, že hambálkovci vždy pripravia aj rôzne mimo divadelné akcie. Tento rok okrem tradičnej hudobno-tanečnej zábavy v sobotu večer uvidíte aj ohňovú šou v podaní Dua Aratron Aspis, môžete si posedieť v divadelnej čajovni či v galérii MCK sa zúčastniť vernisáže výstavy Františka Liptáka – Javisková reč.

Novinkou tohto ročníka bude Hambáljarmok, na ktorom sa budeme snažiť o zápis do Slovenskej knihy rekordov v jedení krupicovej kaše. Súčasťou programu budú aj vystúpenia divadiel pre deti i dospelých, skupiny Funny Fellows, stánky s občerstvením, zábavné hry a najmä príjemná a pohodová atmosféra v spoločnosti hambálkovcov. Hambáljarmok začne v sobotu ráno o deviatej a končiť bude podvečer.

Vstupenky na jednotlivé predstavenia šiesteho ročníka festivalu Zejdeme sa na hambálku sú už v predaji – môžete si ich zakúpiť v pokladni kina vždy hodinu pred akýmkoľvek filmovým či divadelným predstavením alebo elektronicky cez stránku www.kinomalacky.sk. V ponuke je tiež zvýhodnená permanentka v cene 20 €, ktorá platí na všetky predstavenia festivalu okrem Radošinského naivného divadla.

MP-ZNH2013plagat

Zejdeme sa na hambálku 2013

6. ročník divadelného festivalu Divadla na hambálku (11. 9. – 14. 9. 2013)

STREDA 11. 9. 2013

19.00 h – slávnostné otvorenie festivalu (KD)
Štúdio mladých Divadla na hambálku – premiéra novej inscenácie
Ivan Stodola: JOŽKO PÚČIK A JEHO KARIÉRA
Vstupné ľubovolné

ŠTVRTOK 12. 9. 2013
10.00 h / organizované predstavenie pre základné školy (KD)
Divadielko ŽUŽU
DOBRÚ CHUŤ
Divadielko na tému zdravá výživa. Bol raz jeden chlapec a ako každý chlapec veľmi rád papal. Stále len pozeral TV, nechodil von, nešportoval s kamarátmi… Až raz mal veľké bruško…

17:00 – Vernisáž výstavy (Galéria MCK, Záhorácka)
Fero Lipták: JAVISKOVÁ REČ
výtvarník, scénograf, držitel Českého leva

19.00 h (KD)
RADOŠINSKÉ NAIVNÉ DIVADLO
Stanislav Štepka: ŠŤASTNÉ KONCE
V najnovšej Štepkovej clivej či nostalgickej komédii Šťastné konce sa prelínajú životné cesty a pestré ľudské osudy veľmi svojráznych hľadačov prvých a možno aj posledných lások.
Vstupné: 13 €

PIATOK 13. 9. 2013

10.00 h / organizované predstavenie pre stredné školy (KD)
Staré divadlo Nitra
Pavol Dobšinský – Jakub Nvota: ŽENA, PÁNBOH, ČERTISKO A SEDEM ZAKLIATYCH
„Horor“ na motívy Prostonárodných slovenských povestí Pavla Dobšinského, ktoré spísal a režijne „spískal“ naozajstný majster tohto žánru – autor, režisér, herec a principál Jakub Nvota. Pre mládež od 12 rokov.

18.00 h (KD)
Staré divadlo Nitra
Pavol Dobšinský – Jakub Nvota: ŽENA, PÁNBOH, ČERTISKO A SEDEM ZAKLIATYCH
Vstupné: 6 €

20.00 h (SD)
DIVADLO SEM TAM FÓR (CZ)
Jaroslav Havlíček – Olga Šubrtová – Martin Glaser: MUŽ SEDMI SESTER
Erotická groteska. Obľúbená a v Malakách už známa trojica mladých recesistov rozbieha najväčší žart svojho života.
Vstupné: 5 €

22.30 h – IMPROLIGA O VEĽKÝ HAMBÁL (SD)
tradičná súťaž v divadelnej improvizácii spojená s minikoncertom speváckych talentov z hambálku

SOBOTA 14. 9. 2013

9.00 h – 17.00 h – od Floriána ku kinu
HAMBÁLJARMOK
stánky, bábky, remeselné výrobky, cukrovinky, tvorivé dielne, zábavné hry, čajovňa na terase… Zapis do Knihy rekordov Slovenska – vytvorenie rekordu v jedení hambálkovskej vtipnej kaše…

Predstavenia nielen pre deti
Féder Teatro a hudobníci Funny Fellows: Horííí…
Záhorácke divadlo: Ujek Ožgera kráľom

Predstavenia nielen pre dospelých
Budmerické divadlo: U NÁS TAKÁ OBYČAJ
Hra Ondreja Bosíka hovorí o jednoduchom dedinskom živote, kde sa ľudia držia hesla „Len aby sme v hanbe nezostali“ – a teda, aby sme neboli horší, ako tí druhí.
Vstup na celý Hambáljarmok voľný

19.00 h (KD)
Túlavé divadlo
Jakub Nvota: RÓMEO, JÚLIA a VÍRUS alebo Ako sa hádali Montér a Korpulent
Humorné rozprávanie o láske a rýchlej dobe a o zlobe medzi Montekovcami a Kapuletmi. A o tom, že láska kvitne v každom veku a Júlia nemusí mať nutne šestnásť.
Vstupné: 8 €

21.00 h (SD)
Do houslí /CZ/
Michaela Doleželová, Roman Vencl: GAME OVER
(Ne)romantická komédia o nikdy nekončiacich hrách medzi ženami a mužmi. Je leto a vzduch Paríža je doslova presýtený láskou. Obzvlášť pre Hercula, mladého a svojrázneho muža, ktorý ovplýva jednou (ne)závidenia hodnou vlastnosľou – akonáhle vidí osobu opačného pohlavia, behom pár sekúnd sa do nej dokáže bezhlavo zamilovať.
Vstupné: 6 €

23.00 h (pred SD)
DUO ARATRON ASPIS – Ohňová show, ktorej aktérov môžte poznať aj z talentovej súťaže
Vstup voľný

23.30 h (SD)
HAMBÁLKOVSKÁ TANCOVAČKA
Tanečná zábava s kapelou Ďuri & Stanley
Vstup voľný

Vstupenky na jednotlivé predstavenia, ako aj zvýhodnenú permanentku, si môžte zakúpiť v predpredaji na stránke www.kinomalacky.sk alebo v pokladni kina vždy počas jednej hodiny pred každým filmovým či divadelným predstavením. Vstupenky na predstavenia v SD si môžte zakúpiť v pokladni kina alebo vždy počas jednej hodiny pred konkrétnym predstavením v SD.

Permanentka: 20 € (platí na všetky predstavenia okrem Radošinského naivného divadla)

Hlavní sponzori: Ministerstvo kultúry SR, Raiffeisen bank
Hlavný mediálny partner: Malacko
Mediálni partneri: Záhorí.sk, Malacké pohľady

Viac informácií nájdete na www.divadlonahambalku.sk

Reportáže z predchádzajúcich ročníkov festivalu:
Nultý ročník (2007)
Prvý ročník (2008)
Druhý ročník (2009)
Tretí ročník (2010)
Štvrtý ročník (2011) – prvá časť a druhá časť
Piaty ročník (2012)