V rubrike Video publikujeme videonahrávky zachytávajúce Malacky a okolie, prípadne reportáže z podujatí z Malaciek a okolia alebo iné videá súvisiace s Malackami.

Rozvodnená Morava pri Gajaroch

Počas intenzívnych dažďov v období od 10. do 16. októbra stúpla hladina rieky Morava natoľko, že jej koryto nestačilo a voda sa dostala až k hrádzi. Prinášame krátke video zachytávajúce stav 17. októbra, ako aj niekoľko fotografií z toho istého dňa.

Čítať ďalej
Ohňostroj Malacky 2020

VIDEO: Novoročný ohňostroj 2020

Aj v našom meste sa pomaly začína udomácňovať tradícia organizovaných novoročných ohňostrojov. V prvý deň roku 2020 sme mali možnosť vidieť veľkolepý, vyše šeťminútový, ohňostroj odpálený z budovy mestského úradu v Malackách. Podľa objednávky, zverejnenej na stránke mesta, bola cena ohňostroja 6 000 EUR.

Záznam je z mobilu – zo živého prenosu Malackých pohľadov na Facebooku, ospravedlňte preto prosím zníženú kvalitu. Video na Facebooku Malackých pohľadov sa doteraz zobrazilo viac ako 32 000 užívateľom.

Výber z výstavy Malackých pohľadov v kryptách

Výstava skončila, nech žije výstava! Ak ste nestihli navštíviť výstavu fotografií Malackých pohľadov, ktorá sa konala v lete v MCK, tak už počas jesennej Malackej šošovice budete mať príležitosť vidieť jej časť v priestoroch krýpt čierneho kláštora. Len túto sobotu v čase od 10:00 do 15:00. Ste srdečne vítaní!

Cyklistické mesto 2022

Inšpirácia pre mestskú cyklistiku načerpaná v Holandsku – použiteľná však aj pre Malacky. Môžme čakať na vytvorenie ideálnych podmienok, alebo začať viac bicyklovať a tým si lepšie podmienky vypýtať. Čítať ďalej

Adeste Fideles a Tichá noc 2016

Malacké zbory Vox Humana a Spevokol sv. rodiny spolili sily na vianočnom koncerte 2016. Čítať ďalej

Diskusia Malackých pohľadov – Kandidáti na primátora 2014

V rámci predvolebného projektu Malackých pohľadov 2014 sa uskutočnila v Kultúrním domečku (kine) diskusia kandidátov na primátora. Pozvanie prijalo šesť kandidátov – Jozef Halcin, Marian Novota, Róbert Peťko, Peter Rusňák (prišiel počas záverečných otázok), Juraj Říha a Jozef Walter.  Ján Hurban a Peter Fabian sa ospravedlnili. Čítať ďalej