Entries by Miroslav Konečný

2% pre OZ Malacké pohľady

Občianske združenie Malacké pohľady funguje na základe dobrovoľníctva svojich členov. Ale na niektoré aktivity sú financie potrebné. Preto sa opäť uchádzame o 2% z vašich daní, ktoré umožnia spolufinancovať naše aktivity pre Malacky. Prečítajte si, čo sme robili v roku 2018 a aké aktivity plánujeme. Za podporu vopred ďakujeme!

Vydarená premiéra hry Naša pani firštka pobavila aj pohladila

Ak by som chcel byť stručný, tak napíšem, že čítať o tomto divadelnom predstavení je strata času, radšej si najprv rezervujte miesta na verejnú premiéru 19. januára 2019, prípadne ďalšie predstavenia. A čítajte až potom. Predpremiéra hry Naša pani firštka totiž dopadla na výbornú a malacká kultúrna scéna má nový hit, na ktorý sa budú ťažko zháňať vstupenky!

Nová lipa v centre Malaciek bude pripomínať významné výročie

V októbri 2018 oslavujeme 100 rokov od vzniku Československa, spoločného demokratického štátu Čechov a Slovákov. Radi by sme preto pripojili aj naše mesto Malacky k iniciatíve vysadiť „Stromy republiky“ na pamiatku tohto výročia. Prijmite prosím pozvanie na slávnosť Výsadby pamätnej lipy pri príležitosti 100 rokov republiky v piatok 19.10.2018 o 16:30.

Nová dominanta v centre Malaciek – vzniká pamätník súčasnej generácie? (Doplnené 25.6. o odpovede primátora mesta)

Na sociálnych sieťach sa medzi Malačanmi strhla vlna vášnivých diskusií – po zverejnení vizualizácií nového objektu SEVERÍN. Tento blog nechce ďalej eskalovať vášne, ale priniesť niekoľko nových zistení a konkrétnych podnetov pre tých, ktorí sú zodpovední za vzhľad centrálnej mestskej zóny.

Malacky, postavme sa za slušné Slovensko

OZ Malacké pohľady sa 11 rokov venuje občianskej žurnalistike, témam súvisiacim s identitou nášho regiónu a podpore občianskej spoločnosti založenej na hodnotách demokracie. Preto sa nás aktuálna spoločenská situácia hlboko dotýka a cítime potrebu vyjadriť verejne podporu požiadavkám organizátorov piatkového pochodu v plnom rozsahu.