Uplynulý týždeň v športe 1. – 7. 12.

Nastal Advent a šport je v Malackách v plnom prúde. Začína sa zimná atletická sezóna a hala Elán otvára svoju náruč pre našich zástupcov z AC Malacky. Basketbal pokračuje v svižnom tempe ďalej, volejbalistom sa cez víkend darilo. Hádzanárom a florbalistom skončila prvá polovica súťaže.

2. V. Hruščová (AC MA) 9, 81 m

Eliška Chvílová bola hviezdou číslo 1 na tomto atletickom podujatí. S prehľadom vyhrala obe šprintérske disciplíny a s dobrou náladou sa mohla vrátiť domov. My teraz s dobrou náladou môžeme uverejniť výsledky. A Valachovič sa naučil rozoznávať centimetre od metrov. Dobré nie?

Basketbal

Kadetská liga – kadeti
6. 12. Malacky, hala Malina

Strojár Malacky – Lokomotíva Sereď 104:34 (29 : 12, 56 : 16, 77 : 26, 104 : 34)
Malacky: Bojanovský 33(1), Kabzan 5(1), Michálek 2, Beňka, Pištelák 47, Uher M. 6, Hummler, Kurák 11(1), tréner B. Orth

Strojári „vyprášili“ Sereď

V 15. Kole kadetskej ligy nenechali mladí Malačania na súperovi zo Serede jedinú „nitku suchú“. Polčasový výsledok 56:16 dával tušiť neobmedzený prístup k dvom bodom. V malackom drese opäť hviezdili Bojanovský a Pištelák, hral aj Adam Kurák, ktorého v minulej sezóne prenasledovali zranenia. Malačania si trinástym víťazstvom v západoslovenskej súťaži poistili vedúcu priečku v tabuľke a vykazujú silu pred súbojmi v celoslovenskej súťaži.

Bratislavská basketbalová liga – muži
4. 12. Bratislava

BK Multichuy Bratislava – Strojár Malacky 82:62 (20 : 17, 45 : 33, 65 : 46, 82 : 62)

Malacky prehrali so zvláštnym tímom, ktorý disponuje ešte zvláštnejším názvom.

Súťaž minibasketbalistiek – Trnavský kraj
6. – 7. 12. Šamorín

Lokomotíva Sereď – Strojár Malacky 51 – 9 (9-2, 22-0,16-0,4-7)
Strojár Malacky – ŠBK Šamorín 7 – 56 (2-17, 5-11, 0-22,0-6)

Box

Majstrovstvá SR – muži
5. 12. Nitra (hmotn. Kat. do 69 kg)

Tibor Kružel (Trnava) – Igor Bakan (RTJ Malacky) 9:5 na body
Michal Mislovič a Roman Tatarka bojujú s virózou, Dávid Klíma mal zase neodkladné povinnosti v škole. Z toho dôvodu všetci traja nemohli cestovať na šampionát seniorov do Nitry. Jediný zástupca RTJ Malacky – Igor Bakan sa vrátil do „boxerského kolotoča“ pred tromi týždňami, po niekoľkomesačnej pauze. Výpadok sa uňho prejavil už v prvom kole, keď nestačil na Trnavčana Kružela.

Florbal

Extraliga – muži
Malacky, hala Malina

Stars Malacky – Grasshoppers Žilina 5:4

Stars v extralige zdolali Grasshoppers (v preklade to znamená lúčne koníky alebo kobylky – taký ten malý, zelený hmyz, čo v lete vydáva ten rámus) Žilinu. Program našich extraligistov bol bohatší, avšak v čase našej uzávierky (ktorú Malacké pohľady v skutočnosti vôbec nemajú), nemali aktualizovanú web stránku. Prezident klubu Dušan Janota sa ospravedlnil a sľúbil nápravu. Pre viac informácií o Stars nájdete na webe – www.starsmalacky.sk.

Volejbal

6. 12. Zvolen

Lokomotíva Zvolen – Strojár Malacky 3:2 (-23, 18, -22, 21, 11)

::::::::::

Svidník si prišiel pre prehru!
Volejbalisti Malaciek sa tešili z výhry v 16. kole volejbalovej extraligy. Naším súperom bol Svidník, ktorý deň predtým zdolal doma Púchov 3:0. Naši prežívali opačné pocity. V súboji so Zvolenom sa opakoval nešťastný zápas, ako v prvom zápase v Maline 25. 10., kedy sme prehrali rovnakým výsledkom 2:3. Viac psychických síl tak mali hostia z východu republiky.
Lenže, práve to, že hostia sú z východu republiky sa mohlo podpísať pod konečné skóre tohto stretnutia. Svidníčania totiž vycestovali do Malaciek hneď po zápase s Púchovom, aby predišli nečakaným okolnostiam počas dlhej cesty na Záhorie. Tie však prišli!. „Pokazil sa nám autobus. Kým sa všetko dalo do poriadku, zabralo nám to mnoho času a spať sme išli o piatej nadránom,“ vysvetlil tréner hostí E. Štofík. Okrem toho sa musel zaobísť bez niekoľkých stabilných hráčov, počas celého zápasu v tíme nehralo napríklad libero.
Hostia však bojovali. V prvom sete išli naši hráči od začiatku do vedenia, ale sériou chýb a nedorozumení sme umožnili Slávii vyrovnať a napokon i získať prvý set. V druhom dejstve naše družstvo zabralo a suverénnym spôsobom vyrovnalo na 1:1. Zvyšné dva sety priniesli tuhý boj s množstvom chýb na oboch stranách. Svidník nevyužil v treťom dejstve vedenie 15:11 a Malacky v závere štvrtého setu výhodu mečbalu 24:22. Dráma tak trvala trochu dlhšie, našťastie s dobrým koncom pre Malacky.
TJ Strojár Malacky – TJ Slávia Svidník 3:1 (-22, 14, 23, 26)
Malacky: Kobza, Petrovič, Janík, Šmahel, Procházka, Vašíček (libero Podhorný) (Rehák, Šamulka), tréner: B. Sládeček
105 minút
100 divákov
Jednou vetou: Boris Sládeček (Malacky)
Volejbal je najmä o chybách a my sme ich dnes urobili menej, ako súper.

2. liga junioriek
3. 12. Malacky, ZŠ Záhorácka

Strojár Malacky – Doprastav Bratislava 3:0 (11, 26, 15)

Bratislavská volejbalová liga – muži

Strojár Malacky B – Remidon Bratislava 3:1 (19, 12, -23, 7)

1 odpovedať
  1. tomas
    tomas hovorí:

k sportu pridam jednu poznamku. V nedelu rano tusim o 09:00 chodi na STV podla mna velmi vydarena relacia sutaze mladych futbalovych talentov GOOOL.
    Moderuje ju futbalovy komentator Marcel Merciak. Minuly tyzden zacal uz tusim piaty cyklus vyradovacieho suboja vzdy osmych klubov a tuto nedelu 21.12. budu bojovat aj mladi Malacania. Tak kukajte a drzte place… :))