Blíži sa Malacky Street Floorball Cup

Jedinečný florbalový zážitok pod holým nebom mieri do Malaciek. V sobotu 29. júna 2024 ožije športový areál Základnej školy Dr. J. Dérera florbalom vďaka šiestemu ročníku Malacky Street Floorball Cup. Obľúbený turnaj, ktorý každoročne priláka množstvo florbalových nadšencov, prinesie viaceré novinky. Organizátorom je florbalový klub 1. SC Malacky.

Turnaj je výnimočný v tom, že sa hrá na vonkajšom ihrisku vo formáte 3 na 3, na malé bránky, bez brankárov a na zmenšenej hracej ploche. Tento formát prináša rýchlu a napínavú hru s množstvom gólov, ktorá je atraktívna pre hráčov aj divákov. V tomto roku otvorili organizátori až päť vekových kategórií – mladšia prípravka, staršia prípravka, mladší žiaci, starší žiaci a dospelí. Vo všetkých kategóriách môžu štartovať aj zmiešané tímy mužov a žien, respektíve chlapcov a dievčat, alebo aj samostatné ženské / dievčenské tímy. 

Street Floorball Cup Malacky
Foto 1. SC Malacky

Sme nadšení, že môžeme opäť organizovať tento turnaj a priniesť do Malaciek vynikajúci športový zážitok. Každý rok sa snažíme turnaj vylepšovať a nebude to inak ani v tomto roku, kedy pripravujeme viaceré novinky. Veríme, že tento ročník bude najlepší v doterajšej histórii a všetci účastníci si odnesú skvelé spomienky,“ hovorí za organizátorov turnaja Oto Divinský.

Okrem zápasov sa môžu účastníci tešiť na súťaž v streľbe na presnosť. Príjemné osvieženie v horúcom dni prinesie všetkým návštevníkom oddychová zóna s vodnou hmlou. Atmosféru turnaja doplní hudba, fotostena, autogramiáda slovenských reprezentantov, k dispozícii budú rôzne druhy občerstvenia, pričom pre hráčov bude pripravené ovocie zdarma.

Malacky Street Floorball Cup
Foto 1. SC Malacky

Malacky Street Floorball Cup získava každý rok na popularite, čo sa prejavuje rastúcim počtom prihlásených tímov. V minulom roku sa turnaja zúčastnilo 25 tímov a celkovo viac ako 130 hráčov. Organizátori už teraz evidujú vysoký záujem o účasť, pričom sa očakáva, že tento rok prekoná všetky predchádzajúce ročníky čo do počtu prihlásených tímov aj návštevníkov.

Minuloročným víťazom v kategórii dospelých sa stal tím Ošípané z Devínskej Novej Vsi, ktorý sa na tohtoročnom turnaji zúčastní bez štartovného poplatku, ako odmenu za vlaňajší triumf. Pre novo registrované tímy je štartovné stanovené vo výške 50 € v kategórii dospelých a 30 € v mládežníckych kategóriách. Záujemcovia sa môžu registrovať do 17. júna 2024 prostredníctvom webovej stránky www.streetfloorballcup.sk.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.