Malacké pohľady sú našou srdcovou záležitosťou. Dôvod, pre ktorý im venujeme náš čas a úsilie, je jednoduchý – máme Malacky úprimne radi. Aj keď sa zaujímame o ich minulosť, nepociťujeme zbytočnú nostalgiu nad tým, čo bolo a čo už nemožno zmeniť. Žijeme v súčasnosti – chceme jasne a s nadhľadom povedať svoj názor na problémy, ktorými mesto žije, chceme poukázať na udalosti a veci, z ktorých máme radosť a tiež na tie, ktoré nás trápia a z ktorých sme smutní. Nie je nám ľahostajná ani budúcnosť a kam Malacky smerujú – chceme prispieť k tomu, aby sa čoraz viac Malačanov aktívne zaujímalo o svoje mesto a o priestor, v ktorom žijú a pracujú.

V roku 2006 sme na adrese malacky.blogspot.com spustili blog o Malackách. Blížili sa komunálne voľby a chceli sme nahlas povedať svoj názor na to, v akom stave sa mesto nachádza a čo skutočne potrebuje. Blog pokračoval ďalej i po voľbách. Tak bol vytvorený základ Malackých pohľadov, ktoré sa do dnešnej podoby a k súčasnému názvu dostali o niekoľko mesiacov neskôr.

Malacké pohľady sa počas rokov venovali mnohým témam a zameranie stránky, ako aj jej charakter, sa vyvíjali. V súčasnosti tvoria ťažisko príspevky o histórii, kultúre, prírode, a vraciame sa aj k miestnemu športu. Prinášame vám často netradičné pohľady či názory, doteraz nezverejnené fotografie a s radosťou sa s vami delíme so všetkým podstatným, čo sa nášho mesta týka.

Spolupracujeme s rôznymi inštitúciami, klubmi a spolkami; taktiež nás podporilo i mesto Malacky prostredníctvom nadácie Pro Malacky, ktorá umožnila vydanie knižnej publikácie Malacké pohľady, Výber z článkov 2006 – 2009. Neskôr sme vydali pokračovanie tejto knihy Malacké pohľady. Výber z článkov 2010-2012. Pri svojej práci sa stretávame s kladnými aj zápornými reakciami, či už vyjadrenými komentármi alebo kedysi hviezdičkami pri článkoch.

V začiatkoch tejto stránky ani jeden zo zakladajúcich autorov nemal predstavu, ako dlho bude fungovať.  Dnes môžeme povedať, že stránka si našla svoje miesto v malackom mediálnom priestore a má svojich stálych a verných čitateľov.

Od septembra 2012 sa Malacké pohľady opäť posunuli o krok ďalej.  Zmenilo sa naše logo a vzhľad stránky, avšak tou najpodstatnejšou a najvýraznejšiou zmenou bola nová sekcia „Spoznajte Malacky“, kde na jednom mieste nájdete skoro všetko, čo by ste o Malackách chceli vedieť – či už ako návštevník alebo obyvateľ mesta.

Posledná zmena sa udiala v máji 2015. Zmenil sa vizuál stránky, zmenilo sa logo a pribuli blogy externých prispievateľov.

Malacké pohľady naplno vkročili do elektronickej doby. Nájdete nás i na Facebooku a na Twitteri.

Spoznajte Malacky prostredníctvom Malackých pohľadov.