Víťazstvo Jakuba Valachoviča

Malackí atléti boli na desaťdňovom sústredení v Chorvátsku. Jakub Valachovič sa stal víťazom 40. ročníka Behu oslobodenia Vacenovíc.

Malačania už doma z Chorvátska, sezóna pomaly štartuje

Partia malackých atlétov pod vedením dvojice trénerov Vladimír Handl, Petr Filip sa v nedeľu 20. apríla vrátila zo sústredenia v chorvátskom Splite. Teraz ich čaká dolaďovanie formy na začiatok hlavnej atletickej sezóny. Najväčšie nádeje sa vkladajú do juniorky Moniky Baňovičovej, ktorá by mala bojovať o limit na majstrovstvá sveta juniorov.

Desaťdňový atletický kemp na brehu Jadranského mora absolvovali aj slovenskí reprezentanti, ktorí pôsobia v tomto záhoráckom klube – Monika Baňovičová, Eliška Chvílová, Boris Pribil a Michal Mecháček. Všetci sa snažili v teplom kraji, ktorý až tak neovplyvňujú rozmary aprílového počasia, doladiť formu na štart hlavnej sezóny. Sústredenie v Splite bolo súčasťou stredoeurópskeho projektu partnerských klubov, ktorý má za cieľ koordinovať vzájomné skúsenosti s prípravou a životosprávou mládežníckych atlétov. V Chorvátsku trénovalo dovedna šesť klubov, každý z inej krajiny. Okrem Malaciek aj český Olymp Brno, maďarský Székesfehérvár, slovinský Koper, taliansky Terst a domáci Split. Výsledky prípravy sa môžu ukázať už začiatkom mája, keď štartujú na Slovensku i v Českej republike prvé preteky. Najväčšia výzva pre malackú atletiku sa upiera k Monike Baňovičovej, ktorá bude v trojskoku pokúšať ostrý limit na juniorský svetový šampionát v americkom Oregone.

Valachovič vyhral jubilejné Vacenovice

Víťazom 40. ročníka Behu oslobodenia Vacenovíc na 6 kilometrov sa stal člen AC Malacky Jakub Valachovič. Na týchto pretekoch zvíťazil prvý raz v živote a pripísal si druhé víťazstvo v Moravsko-slovenskom bežeckom pohári.

Jakub Valachovič, AC Malacky

Zatiaľ stopercentnú úspešnosť drží malacký vytrvalec v spoločnom pohári Záhoria a Slovácka. Pred dvomi týždňami deklasoval svojich súperov v Hlbokom na cestnej trati 9 kilometrov, v sobotu 19. apríla si vďaka rýchlemu tempu poradil na vacenovickom lesnom okruhu s najväčším súperom Tomášom Steinerom, ktorý reprezentuje brniansky univerzitný klub VSK. „Bežalo sa mi veľmi dobre, udržal som si rovnomerné tempo a efektívny štýl. Je to dobrý signál smerom k hlavnej sezóne,“ vyjadril sa po dobehnutí Malačan.

/TK AC/

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.