Hravé múzeum

Pracovníci Múzea Michala Tillnera v Malackách pripravili v rámci Kultúrneho leta program aj pre detských históriechtivých záujemcov. Počas Hravých utorkov sa bude program Hravého múzea striedať s Čarovnou knižnicou.

Už 13. júla od 10. hod. sa prejdeme Chodníčkom minulosti po sakrálnych pamiatkach mesta Malacky. Spoznáme záhadnú históriu farského kostola, honosnú minulosť františkánskeho kostola s jeho chladivými kryptami a neobídeme ani nádhernú stavbu židovskej synagógy.

V utorok 27. júla nás Chodníček minulosti zavedie od 10. hod. k sochám a pomníkom osobností a historických udalostí, ktoré výrazným spôsobom formovali minulosť a ovplyvňovali prítomnosť mesta Malacky.

Na 10. augusta je pripravená výprava do dominanty Malaciek – pálfiovského kaštieľa. V jeho vynovených častiach si priblížime minulosť mesta spojenú so známym šľachtickým rodom.

Posledný z Hravých utorkov 24. augusta bude spoločný pre Hravé múzeum i Čarovnú knižnicu. Predstavia sa umelecké osobnosti, ktoré sa narodili alebo v minulosti pôsobili v Malackách. Spoznáme ich diela a navštívime hroby niektorých z nich na Starom cintoríne.

Hravé utorky s mestským múzeom obohatia vaše vedomosti o Malackách a napomôžu vzťah k rodnému mestu.

zdroj: MCK Malacky

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.