Malacké pohľady sa rozhodli dať športu v našom meste zelenú. Informovanosť môže byť pozitívnym faktorom v otázke diváckeho záujmu i v samotnom posolstve pestovania si zdravého ducha. Začiatky bývajú ťažké, ale veríme, že postupom času sa nám podarí prinášať informácie zo zákulisia športu v celistvej a bohatej forme.

Súčasťou našich tendencií je mapovanie športu v Malackách a v konfrontácii našich reprezentantov so zvyškom sveta z uplynulého týždňa. Zatiaľ vám prinášame výsledky z basketbalu, futbalu a volejbalu.

Extraliga mužov, 1. zápas o 7. miesto 19. apríl
Ekonóm SPU Nitra – Strojár Malacky 3:0 (23, 14, 19)

Zostava Malaciek: Kobza (kapitán), Rehák, Janík, Šmahel, Baran, Haba (libero Rusnák)
Tréner: Jozef Schreiber

Tímu malackých volejbalistov končí sezóna. Mužstvo pod vedením trénera Jozefa Schreibera v sobotu prehralo v Nitre s domácimi 0:3 v prvom zápase nadstavbovej časti o 7. miesto. Do odvety v Malackách, ktorá sa hrá v sobotu 26. apríla je tak v nezávideniahodnej pozícii. Strojári s Nitrou už rok neprehrali a trpká skúsenosť prišla v najnevhodnejšej dobe. Malačanov trápi i množstvo „pacientov“ v družstve. Do zostavy sa síce vrátil Martin Janík, ale vypadli z neho skúsení hráči ako Muráň, Podhorný, Petrovič a Kuračka.
Po vyrovnanom prvom sete prišiel prepad v druhom dejstve, kedy domáci odskočili z 15:13 až na 23:13. Ako priznal i hrajúci prezident klubu Dušan Rusnák, z tohto šoku sa už Malačania nedokázali v treťom sete spamätať. Pokiaľ Malačania ešte pomýšľajú na zisk siedmeho miesta v končiacom sa ročníku extraligy, musia vyhrať rovnakým rozdielom 3:0 a Nitrania nesmú uhrať viac, ako 55 bodov. Budeme pri tom.

Bratislavská volejbalová liga 17. apríl

Strojár Malacky B – STU Bratislava 3:2 (20,-22,23,-16,9)

Zostava Malaciek: Šamulka, Matušek, V.Kuračka, Rusňák, Rehák, Haba (Petrovič)

Tréner: Jaroslav Krejčír

B družstvo Malačanov je v úplne inej pozícii. Tri kolá pred koncom súťaže vedie tabuľku Bratislavskej volejbalovej ligy a pokiaľ nad jedným z troch mužstiev (VKP, Remidon, Patrónka B)zvíťazí, tak má zaistené i celkové prvenstvo, ktoré Malačania obhajujú z minulého roka. Vo štvrtok sa v tíme domácich predstavilo i niekoľko hráčov z A mužstva. Malačania dokázali v improvizovanej zostave poraziť svojho súpera až v tajbrejku.

II. liga junioriek 18.apríl

Strojár Malacky – VTC Pezinok 3:0( 12,17,19)

Zostava Malaciek: Milacová, Reháková, Tedlová, Oberfrancová, Chrenčová, Habová,
libero Voltemarová(Bilkovičová)

Tréner: Pavel Novota

Malačanky bez väčších ťažkostí zvíťazili 3:0 nad Pezinkom v nadstavbovej časti ligy o 5. až 8. miesto a vedú tabuľku.

Tabuľka 2. ligy junioriek o 5. až 8. miesto

1. Malacky 30

2. Doprastav 28
3. Pezinok 25
4. Senec 20

Majstrovstvá oblasti Bratislava žiačok 20. apríl

Strojár Malacky – Slavia UK Ostredkova 3:0(14,12,19) a 3:0(12,21,19)

Zostava Malaciek: Milacová, Reháková, Tedlová, Habová, Sadovská, Pazderová
(Vozárová, Holešová)

Tréner: Matej Haringa

Naše žiačky v oboch zápaasoch bezpečne zdolali svoje rivalky zo športovej školy na Ostredkovej v Bratislave. V tabuľke im aktuálne patrí tretia priečka.

Svätý Jur – ŠK Malacky 1:1 ( 0:0 )

góly 90. min.Haring – 92. min. Šnirc (11m)

Zostava Malaciek: Markovič – Hoffmann, T. Čikoš, Kalanka, Pavlíček – Kikuš
(46. Havlík), Režný, Košický, Hýll (82. Driapsa), Švec – J. Čikoš ( 80.Haring )

Kuriózny zápas odohrali naši futbalisti vo Svätom Juri, ktorý je susedom Malaciek v tabuľke. V takmer celom riadnom hracom čase nedokázali hráči oboch mužstiev dostať loptu za brankárov chrbát. Keď Malačania v 90. minúte zásluhou Haringa otvorili skóre, len málokto mohol predpokladať, že domáci z penalty vyrovnajú v hodine dvanástej.
Malačania sa v nedeľu 27. apríla predstavia v Zámockom parku v domácom dueli s Bernolákovom, v ktorom sme favoritom vzhľadom na postavenie Bernolákova v tabuľke.

Žlté karty: Valúch

Zostava Malaciek: Brajer – Fruhauf, Hlavenka, Kamenistý, Valúch – Juriga, Galajda, Nádaský, Režný – Ilaš, Havlík

Mladí Malačania len remizovali na domácom ihrisku s posledným Lamačom 1:1, podobne, ako seniori vo Svätom Jure.