Entries by Martin Macejka

Zvonček na nádvorí malackého zámku

Na vnútornej fasáde západného krídla niekdajšieho pálffyovského zámku v Malackách, je pripevnený kus kovu, na ktorom bol kedysi zavesený zvonček. Zvonilo sa na ňom aj po odchode Pálffyovcov, neskôr zmizol a zatiaľ sa na svoje miesto nevrátil.

Stroj času – Areál a okolie Čierneho kláštora

Na historickom zábere vidíme severovýchodnú baštu Čierneho kláštora v štvrtine 20. storočia. Vtedy už bola zastavaná aj časť Malaciek pri železničnej stanici, v diaľke stál liehovar s vysokým komínom. Bezprostredné okolie kláštora bolo zatiaľ voľné, Dérerova škola ešte nestála. Kláštorné záhrady slúžili svojmu účelu a boli tiež miestom oddychu františkánov.

Plavecký hrad a jeho niekdajšie podhradie

Plavecký hrad, ktorý bol sídlom panstva pred postavením zámku v Malacká, sme už pred časom predstavili. Prinášame blog o jednom júlovom výlete, počas ktorého sme videli nielen hrad, ale aj Sološnicu a v nej epitaf predpálffyovského zemepána Melichara Balassu.

Blížia sa historické potulky Malackami

Obľúbené letné neformálne prechádzky mestom so sprievodcami nazvané Historické potulky Malackami budú najbližšie v stredu 19. júla v podvečerných hodinách. Návštevníci si pozrú významné pamiatky mesta a skončia prehliadkou pálffyovského zámku.