Entries by Martin Macejka

Chill Out by ŠM DNH s Bekimom Azirim

Štúdio mladých Divadla na Hambálku vás opäť pozýva na diskusnú platformu Chill Out by ŠM DNH. Čaká nás zaujímavá debata o „stratách a nálezoch“ so stand-up komikom a umelcom – Bekimom Azirim. Moderujú Barbora Vajglová a Denis Farkaš.

Fotoreport májový (2018)

Príležitostne dokumentujeme podujatia v Malackách a okolí. Fotky publikujeme predovšetkým na facebooku, ale rozhodli sme sa zhrnúť výber z našich májových fotiek od ôsmich autorov na jednom mieste. Nech sa páči.

Jozef Knotek – najstarší malacký fotograf

V mnohých rodinách v Malackách a okolí opatrujú staré fotografie svojich predkov z konca 19. storočia. Obrázky sú nalepené na kartóne a ten ukazuje: Jozef Knotek, Malacka. Kto bol Jozef Knotek? Svojho času možno významná a vážená osobnosť Malaciek, dnes je prakticky neznámy, dokonca ani jeho hrob už neexistuje.

Hasičská slávnosť pod lupou

Ako organizovaný spolok vznikol DHZ v Malackách v roku 1875. 5. júla 1925 sa v Malackách konala veľká slávnosť 50. výročia spolku a pri tej príležitosti vzniklo niekoľko fotiek. Z nich jednu dáme teraz pod lupu. Na fotke je zachytený dav ľudí na námestí pred Čiernym kláštorom. Na veľkom priestranstve v susedstve vtedajšieho hasičského skladiska. V prednom rade stáli hasiči v uniformách a typických prilbách, za nimi mládež v krojoch, ďalší hasiči a za nimi malacké obecenstvo.

Priority programu BSK z malackého pohľadu

Predseda BSK Juraj Droba dnes predstavil programové vyhlásenie, v ktorom konkretizoval svoje ciele a vízie. Tie chce v spolupráci so zastupiteľstvom BSK a inými subjektmi uskutočniť vo svojom volebnom období. Pozreli sme sa špeciálne na ciele, ktoré súvisia s Malackami a okolím.