Entries by Martin Macejka

Historické potulky Malackami v lete 2019

Zaujímavé príbehy ľudí a budov Malaciek, prehliadky najväčších pamiatok mesta, príjemná letná prechádzka. To všetko môžete zažiť v rámci Historických potuliek Malackami, ktoré pripravilo MCK Malacky aj tento rok. Návštevníci Malaciek si môžu v priebehu leta dvakrát bezplatne pozrieť najvýznamnejšie pamiatky mesta, navyše s výkladom sprievodcov. Obľúbené letné neformálne prechádzky mestom nazvané Historické potulky Malackami budú v utorok 16. júla a 13. augusta.

Genius loci (29) – Sternov dom alebo Komunál

V strede hlavnej ulice Malaciek medzi oboma kostolmi stále stojí niekoľko historických, vyše storočných domov. Jedným z nich je aj dom patriaci od konca 19. storočia židovskej rodine Sternovcov. Neskôr v dome sídlili Komunálne služby mesta Malacky, preto sa dom ľudovo označoval ako „Komunál“. Dnes je sídlom banky.

Stroj času – Nadjazd

Pred 45 rokmi prebiehala v Malackách výstavba diaľničného privádzača do mesta – nadjazdu nad železnicou. Už vtedy jeho budovanie spolu s okolitými cestami zmenilo charakter mesta. Pozreli sme sa na dôsledky. Ako sa zmenilo okolie nadjazdu?

Malacké pamiatky stále lákajú

Máme za sebou piaty diel zimných historických potuliek Malackami, ktoré sa konali pri príležitosti Svetového dňa sprievodcov. Návštevníci si pozreli najvýznamnejšie pamiatky mesta a dozvedeli sa veľa zaujímavostí o pozoruhodných miestach či osobnostiach Malaciek. Prinášame fotoreportáž z úspešného podujatia.