Martin Macejka: Skúsme upevniť identitu nášho regiónu

Hlavný editor portálu Malackepohlady.sk – Martin Macejka – sa rozhodol kandidovať do Zastupiteľstva BSK. Je jedným z trinástich kandidátov na tri poslanecké miesta vo volebnom obvode číslo 9: Malacky, Gajary, Jakubov, Kostolište, Láb, Malé Leváre, Plavecký Štvrtok, Studienka, Suchohrad, Veľké Leváre, Záhorie (vojenský obvod), Záhorská Ves, Závod. Čo ho k tomuto rozhodnutiu viedlo?

Portál Malackepohlady.sk v týchto dňoch oslavuje siedme výročie. Čo to pre teba znamená?
Na začiatku bola určitá predstava. Ako prví sme spravili stránku, ktorá monitorovala dianie v meste – „z druhej strany“. Postupne sa stránka rozvíjala a posúvala do iného priestoru. A najmä sa napĺňala obsahom, takže dnes sa dá považovať za značku, ktorá je známa nielen v našom regióne.

Spätná väzba, ktorú v rôznej podobe dostávame, potvrdzuje, že naša práca má význam. A stále sa ukazujú nové možnosti, myslím najmä na tému histórie a na to nadväzujúci cestovný ruch. Pre mňa osobne predstavujú Pohľady priestor na sebarealizáciu. Teším sa, že Malacké pohľady žijú, stále pribúdajú nové články aj čitatelia.

Prečo si sa rozhodol kandidovať za poslanca VÚC?
V rámci pôsobnosti kraja vidím možnosti na realizovanie svojich vízií (predstáv), najmä v oblasti, ktorej sa aktívne venujem na rôznych fórach – prepojenie histórie s cestovným ruchom.

Čo nové prinesieš pre región?
Región mal z historického hľadiska určité miesto v krajine, určité poslanie. Pri spoločenských zmenách, ktoré prebehli v 20. storočí, sa na “ducha” regiónu trochu zabudlo. Dával sa dôraz na materiálnu stránku, budovanie, modernizáciu, skvalitňovanie životnej úrovne. Teraz je priestor na ukotvenie identity regiónu, na oživenie spomenutého “ducha”, tiež na jeho prezentáciu. Nie je to možno nová myšlienka, ale chcem sa pokúsiť o jej realizáciu. Post regionálneho poslanca ponúka oveľa väčšie možnosti ako post pracovníka múzea alebo redaktora Malackých pohľadov.

MP-MP-fotograf

Martin Macejka ako reportér Malackých pohľadov v roku 2007 s kolegom Jakubom Valachovičom

Ako vidíš svoje šance?
Na tri “postupové” miesta je viac reálnych kandidátov. Myslím, že patrím medzi nich. Veľa závisí od toho, kto pôjde a kto nepôjde voliť, výsledky môžu byť tesné. Myslím si, že rozhodne najmä účasť mladých voličov.

Budeš robiť na MP kampaň?
Nie. Na druhej strane by bolo asi čudné, keby som na tomto fóre neoznámil svoju kandidatúru. Čitatelia Malackých pohľadov majú možnosť dlhodobo poznať moju prácu aj môj pohľad na Malacky a okolie prostredníctvom mojich článkov a aktivít.

Obdobie kampane využijem na spoznávanie postojov iných ľudí na osobných stretnutiach, budem komunikovať prostredníctvom svojej stránky na Facebooku a snáď sa k voličom dostane aj môj pozdrav do poštovej schránky.

1 odpovedať

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.