Malackí atléti bilancujú

Je Silvester a nastáva čas bilancovania.  Ak sa pozrieme na rok 2017 z pohľadu nášho atletického klubu, tak môžeme byť spokojní. Darí sa nám zvyšovať členskú základňu, naši zverenci nám robia radosť, nosíme medaily z majstrovstiev Slovenska a naši pretekári sa zúčastňujú aj medzinárodných podujatí. 

Začnime ale po poriadku. Aj tento rok sa naši atléti prebojovali na najvýznamnejšie mládežnícke podujatia. Darilo sa Marekovi Havlíkovi (tréner Filip), ktorý sa prebojoval na mládežnícke ME do 16 rokov, kde sa mu podaril husársky kúsok a prebojoval sa do finále. Tam obsadil vynikajúce siedme miesto. Na majstrovstvá Európy do 19 rokov v cezpoľnom behu sa prebojoval náš ďalší atlét Jakub Kopiar (tréner Valachovič).  Tam sa síce nepresadil, ale už účasť na tomto podujatí bola preňho povzbudením do ďalších tréningov a veľkým úspechom.

Na M-SR sme aj tento rok dosiahli niekoľko skvelých výsledkov.  Majstrami Slovenska sa stali Boris Pribil (tréner Filip) medzi juniormi v hale v behu na 400m a dokonca na tej istej trati sa mu podarilo zvíťaziť aj medzi dospelými na otvorenom štadióne. Marek Havlík zvíťazil na M-SR dorastencov  tiež v behu na 400m.V hale zvíťazil v behu na 60m Marcel Žilavý (tréner Handl) medzi dorastencami a tiež sa mu podarilo zvíťaziť medzi juniormi v behu na 60m prekážok. Majstrami Slovenska v cezpoľnom behu sa stali Zuzana Švejdová (tréner Valachovič) a Jakub Kopiar.

Medaily z majstrovstiev Slovenska si ešte vybojovali Karolína Smreková v disku junioriek a Kristína Martinusová v trojskoku junioriek, Marek Ondrovič v cezpoľnom behu dorastencov, Vrabček Dávid v behu na 150m žiakov a Salayová Michaela v behu na 1500m mladších žiačok.

Reprezentačný dres Slovenska si na medzištátnom stretnutí obliekli Boris Pribil, Marek Havlík, Jakub  Kopiar  a Karolína Smreková.

Aj práca s mládežou prináša svoje ovocie, čoho dôkazom je, že sme sa po sčítaní všetkých bodov, ktoré vyprodukovali naši mládežníci, ocitli v slovenskej tabuľke útvarov talentovanej mládeže na celkovom šiestom mieste.

Stále nám pribúda detí v našej prípravke, kde momentálne trénuje okolo sto detí, ktorým sa venujú tréneri Vargová, Filip a Valachovič.

Pokračujeme v práci so športovými triedami, kde nám vždy vyrastali talenty ako na bežiacom páse a v tomto trende sa budeme snažiť napredovať.

Tento rok sme otvorili dve oddelenia Akadémie Mateja Tótha. Sme radi, že Matej prišiel na našu školu a formou besedy sa podelil o svoje športové skúsenosti s našimi deťmi. A o to viac nám odľahlo, keď bol Matej Tóth zbavený všetkých obvinení a bude ďalej pokračovať vo svojej športovej kariére.  Veríme, že ho čaká ešte nejeden atletický úspech a o svoje dojmy sa znova príde podeliť na našu školu ZŠ Záhorácka.

Samozrejme, že vo výpočte úspechov nesmieme zabudnúť na našich odchovancov, ktorí už brázdia atletické dráhy v iných dresoch, ale vyrastali v našom klube a dlhé roky reprezentovali Malacky.

Sú to slovenskí reprezentanti Alexandra Štuková a Marco Adrien Drozda, ktorí reprezentovali Slovensko na ME družstiev dospelých, či ďalší slovenskí reprezentanti Martin Koch, Monika Baňovičová,  Claudia Hladíková. Je nám ľúto, že svoju športovú kariéru tento rok ukončila Eliška Chvílová, 6- metrová skokanka, ktorá mala pred sebou sľubnú  športovú kariéru. Myslíme si, že ešte dlho budeme v Malackách hľadať skokanku s takými fyzickými parametrami.

Samozrejme, treba poďakovať všetkým, ktorí nášmu klubu pomáhajú.

Ideálna spolupráca so školou ZŠ Záhorácka, kde máme svoje sídlo,  je základným predpokladom pre chod nášho klubu.

Treba poďakovať mestu Malacky, ktoré atletiku zaradilo medzi podporované športy a tým nám výrazným spôsobom pomohlo pri nie ľahkej práci s deťmi.

Samozrejme, ďakujeme všetkým tým, ktorí sa rozhodli darovať 2% nášmu klubu. Je to neoceniteľná finančná pomoc, ktorá nám výrazne uľahčuje prácu. A myslite na nás aj tento rok. (Občianske združenie, Atletický klub AC Malacky, Záhorácka 95, 901 01 Malacky, IČO 31873901)

No a nesmieme zabudnúť ani na Slovenský atletický zväz, ktorý nezabúda na podporu mládeže a tiež nás finančne podporuje.

Zatiaľ nemáme žiadneho sponzora zo súkromného sektora, ktorý by nás podporil, ale veríme, že aj ten časom pribudne.  Možno sa dočkáme na Slovensku časov, že bude pre firmy cťou podporovať kluby, ktoré sa starajú o deti a mládež.

V januári nám začína halová sezóna a veríme, že nielen nadviažeme na úspechy roka 2017, ale ich aj prekonáme.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.