Entries by Vlado Handl

Šenk U koňa

V Malackách máme kláštor s kostolom, ale aj samostatný kostol. Kláštor s kostolom stojí v centre, nuž a kostol je na Dolném konci, lepšie povedané na jeho začiatku. Všetko za kostolom je už Dolný konec. Ale pozor! Nie vždy tomu bolo tak.

Moja starenka

Vlado Handl: „Moja starenka sa narodila v roku 1890 v časoch Rakúsko-Uhorska. V Malackách vládli Pálffyovci a starenkin otec bol kočiš u Mikuláša XIII. Vraj to bol dobrý „panovník“ a starenka mi spomínala, ako ho stretla v zámockom parku, keď bola ešte malé dievčatko. Pohladkal ju po hlave, spýtal sa, čia je, a dal jej zlatku.“

Gajdár

Gajdár – dom, ktorý tvoril časť histórie Malaciek a bez ktorého si ja osobne Malacky neviem predstaviť. Bohužiaľ, budem si musieť zvykať. Gajdár odchádza do histórie a ostanú len spomienky. Gajdár bol vstupnou bránou na Rádek. Prešli ste cez rampy a boli ste na Rádku, ktorý vás privítal Gajdárom. Tam sa zhromažďovalo jadro ráčanských chlapov, tam sa písala história tejto svojráznej časti Malaciek.

Malackí atléti bilancujú

Ak sa pozrieme na rok 2017 z pohľadu nášho atletického klubu, tak môžeme byť spokojní. Darí sa nám zvyšovať členskú základňu, naši zverenci nám robia radosť, nosíme medaily z majstrovstiev Slovenska a naši pretekári sa zúčastňujú aj medzinárodných podujatí. 

Ako noví prichádzajú, ako starí odchádzajú a ako tréneri vstávajú z popola

Tréner ako Fénix zázračne vstane z popola plný nových síl a nápadov a často nemôže zaspať, pretože dlho do noci sa mu honia v hlave nápady, ako všetko posunúť tam, kde to ešte nemal, ale kde by to chcel mať. Nuž a preto existujú na Slovensku atletickí tréneri, ktorí sú finančne a spoločensky nedocenení, ktorí majú problémy vďaka atletike a ak by ste sa ich pýtali, či to bolo márne, povedia opak, že to bolo skvelé. Lebo vedia že to, čo im dá atletika, by inde nedostali.

V sobotu to v Malackách žilo atletikou

V sobotu 30. septembra sa za krásneho slnečného počasia konal v našom meste už 34. ročník bežeckého podujatia Malacká desiatka. Bežalo 119 dospelých, z toho 25 Malačanov! A neboli to len bežci do počtu, ale hrali prvé husle. No a na trate Malackého kilometra sa postavilo až 246 detí (!) a to je už čo povedať.

Ako funguje atletický klub AC Malacky alebo 14 medailí z atletického šampionátu

Máme za sebou halovú atletickú sezónu 2017. Pre náš klub dopadla úspešne a potvrdili sme, že v mládežníckych kategóriách patríme medzi najúspešnejšie kluby na Slovensku. Naši zverenci nás utvrdzujú v tom, že naša snaha má zmysel a vynaložené úsilie za tie roky padá na úrodnú pôdu. Už teraz sa tešíme na hlavnú sezónu, ktorá začína v máji.