Entries by Vlado Handl

Malackí atléti bilancujú

Ak sa pozrieme na rok 2017 z pohľadu nášho atletického klubu, tak môžeme byť spokojní. Darí sa nám zvyšovať členskú základňu, naši zverenci nám robia radosť, nosíme medaily z majstrovstiev Slovenska a naši pretekári sa zúčastňujú aj medzinárodných podujatí. 

Ako noví prichádzajú, ako starí odchádzajú a ako tréneri vstávajú z popola

Tréner ako Fénix zázračne vstane z popola plný nových síl a nápadov a často nemôže zaspať, pretože dlho do noci sa mu honia v hlave nápady, ako všetko posunúť tam, kde to ešte nemal, ale kde by to chcel mať. Nuž a preto existujú na Slovensku atletickí tréneri, ktorí sú finančne a spoločensky nedocenení, ktorí majú problémy vďaka atletike a ak by ste sa ich pýtali, či to bolo márne, povedia opak, že to bolo skvelé. Lebo vedia že to, čo im dá atletika, by inde nedostali.

V sobotu to v Malackách žilo atletikou

V sobotu 30. septembra sa za krásneho slnečného počasia konal v našom meste už 34. ročník bežeckého podujatia Malacká desiatka. Bežalo 119 dospelých, z toho 25 Malačanov! A neboli to len bežci do počtu, ale hrali prvé husle. No a na trate Malackého kilometra sa postavilo až 246 detí (!) a to je už čo povedať.

Ako funguje atletický klub AC Malacky alebo 14 medailí z atletického šampionátu

Máme za sebou halovú atletickú sezónu 2017. Pre náš klub dopadla úspešne a potvrdili sme, že v mládežníckych kategóriách patríme medzi najúspešnejšie kluby na Slovensku. Naši zverenci nás utvrdzujú v tom, že naša snaha má zmysel a vynaložené úsilie za tie roky padá na úrodnú pôdu. Už teraz sa tešíme na hlavnú sezónu, ktorá začína v máji.

Na majstrovstvách Bratislavy vybojovali malackí atléti 14 titulov

Na halové majstrovstvá všetkých kategórií sa vybrali v početnej zostave. 43 pretekárov, 10 ľudí technickej čaty a veľa rodičov, ktorí prišli podporiť svoje ratolesti, vytvorilo v hale Elán takmer domácu kulisu. Trénerovi Handlovi neplánovane prischla rola komentátora, takže AC bolo vidieť a počuť v každom kúte. A naši pretekári sa nestratili a bojovali ako levy.

Ráčanské humná

Keď sa začali cez Rádek premiestňovať kolóny kombajnov, nám deťom pookriali srdiečka. Vedeli sme totiž, že aj u nás sa blíži čas žatvy. Na humnách mali Ráčané zasadené okrem krumpolú a turošiny aj obilí. A modernizácia spôsobila, že sa kosy odložili a čakalo sa na príchod kombajnov. Tie cez deň brázdili naše socialistické družstevné lány, aby sa tí odvážnejší a menej pokrokoví kombajnisti nechali uplatiť a po zotmení sa vydali na fušku žať súkromné políčka.

Boris Pribil trojnásobným majstrom Slovenska

Hviezdou majstrovstiev sa stal Boris Pribil, ktorý zvíťazil v troch disciplínach a to v behu na 100m, 200m a 400m. Musel absolvovať samozrejme aj rozbehy na 100 a 200m a trikrát finále, takže sa postavil celkovo 5x na štart a to ešte v sobotu najprv v behu na 400m a potom zmobilizoval sily aj vo finále na 100m.