Uplynulý týždeň v športe 24. – 30. 11.

Na sklonku novembra sa začalo dariť (ak sa to tak dá povedať) našim hádzanárom, ktorí zdolali bratislavské „céčko“ ŠKP Bratislava. Kadeti v basketbale utrpeli druhú prehru, ale aby sme neboli takí negativisti, tak vyhrali  v súboji s Komárnom. Extraligové družstvo volejblistov Strojára názorne predviedlo výkonnostný rozdiel medzi ním a hráčmi z Nového Mesta nad Váhom. Pravda, s negatívnym rezultátom pre nás.

Atletika

Zo školských lavíc do haly Elán
(Bratislava, 28. 11.) V atletickej hale Elán v Bratislave sa konalo kolo súťaže pre žiakov základných a stredných škôl s názvom Zo školských lavíc do haly Elán. Pretekov sa zúčastnili i žiaci z Malaciek. Prinášame vám výsledky tých najúspešnejších.

Basketbal

Kadeti síce najprv zdolali Komárno 78:70, ale potom narazili na Levice. Tie im pripravili druhú prehru v sezóne. Naši však zostávajú na prvej priečke v tabuľke kadetskej ligy v Západoslovenskej oblasti.

Kadetská liga

Komárno – Malacky  70 : 78
(20 : 13, 41 : 33, 55 : 57, 70 : 78)
Zostava a body: Bojanovský 37, Falath 18(1), Kabzan 4, Kapitán 2, Beňka, Michálek , Pištelák 7, Uher M. 5, Hummler 5

Levice – Malacky  99 : 61
(24 : 15, 56 : 31, 68 : 46, 99 : 61)
Zostava a body: Bojanovský 19, Falath 6(1), Michálek , Kurák 10,Pištelák 14, Uher M. 2, Kapitán , Hummler 4, Kabzan 6, Beňka

::::::::::
Naši „seniori“ sa konečne tešili z víťazstva v seniorskej lige, konkrétne v Bratislavskej basketbalovej lige.

:::::::::::

Prinášame vám i výsledky našich žiakov a žiačok. Ako vidieť, naši chlapci proti Leviciam „nemali nárok“. Dievčatá prehrali so Zvolenom, hoci po polčase viedli 33:27. Proti Seredi už je výsledok našich žiačok markantný.

Starší žiaci
BaO TJ Strojár Malacky – Basketbal Levice  19:78 a  25:66
zostava strojára: Boďo, Jurík, Baláž, Rajzík, Pištelák, Trutz, Izakovič, Valovič, Babčánik, Matušek, Hrnčiar, Škoda, Obernauer.

1.Liga staršie žiačky
8.Kolo

BaO TJ Strojár Malacky – BK ZŠ Zvolen  70:77 (33:27)
štvrtiny:(19:18, 14:9, 21:26, 16:24)
zostava a body: Reifová Kristína 6, Marcová 20, Matušková 13, Moravčíková 9, Zápatická 10, Spustová 9, Schreiberová 2, Vosátková, Boškovičová, Čermáková, Ferenčíková, Drahošová, Reifová Karolína, Oreská.

9.kolo
BaO TJ Strojár Malcky – Lokomotíva Sered  37:70 (25:27)
stvrtiny: ( 21:11, 4:16, 10:20, 2.23)
zostava: Marcová 6, Reifová Kristína 5, Matušková 13, Vosátková 1, Spustová 4, Reifová Karolína 2, Moravčíková 2, Oreská 2, Boškovičová, Čermáková, Ferenčíková, Schreiberová 2.

Extraliga – ženy – 11. – 12. kolo
… vo florbale Malacky stále namä prehrávajú. Všimnite si, že v prvom zápase proti VŠK FTVŠ… bla bla – Bratislave, strelkyne hostiek Zigová a Strešková „dorazili“ naše v druhej tretine v časovom rozmedzí 33. – 34. minúta tromi gólmi. To je pozoruhodný jav…
29. 11.
IBK Malacky – VŠK FTVŠ UK Bratislava 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
Góly: 60. Opolcerová – 15. Strešková, 33. Zigová, 33. Zigová, 34. Strešková, 48. Strešková
30. 11.
ŠK Slávia SPU DFA Nitra – IBK Malacky 7:3 (3:0, 2:1, 2:2)
Góly: 12. Trnková, 16. Trnková, 19. Trnková, 27. Spenceiová, 27. Csillagová, 42. Viskupová, 45. Janegová – 25. Opolcerová, 48. Uhrová, 53. Opolcerová

Hádzaná

Mužstvo A družstva Strojára cez víkend oslavovalo. Malo na to dôvod. Porazilo totiž ťažký kaliber – mužstvo ŠKP C a priblížilo sa svojím snahám o postup do prvej ligy. Darilo sa i „béčku“. Doma zdolali o dva góly Dunajskú Stredu.

Výsledky:
muži – 2. liga

Malacky „B“ – Dun. Streda 24:22

Malacky „A“ – ŠKP „C“ 33:29

Volejbal

(Malacky, 29. 11.) V Malackách sa hralo 14. kolo slovenskej extraligy. Náš zástupca Strojár Malacky predviedol v posledných domácich zápasoch sympatické výkony, ktoré korunoval víťazstvom proti Nitre a Púchovu. Hostia z Nového Mesta nad Váhom zase v predchádzajúcich dvoch kolách deklasovali Púchov i ašpiranta na titul – VKP Bratislava. Čakal sa tak náročný, ale dramatický duel.
Stretnutie však napokon len tesne presiahlo 60 minút. Hosťujúci hráči dominovali vo všetkých herných činnostiach a Malačanom nič podstatné nedovolili. Po prvom prehranom sete vykresali Strojári iskričku nádeje, keď v druhom dejstve vyrovnali sériou úspešných zakončení na 14:14. Očakávaný entuziazmus Malaciek sa však nedostavil. Naopak – Nové Mesto vyhralo i druhý set v pomere 25:19. Tretí set sa ukázal byť i posledným. Malačania v niektorých momentoch nedokázali ani vyskočiť a zablokovať súperovu útočnú akciu. Nové Mesto tak ťahá šnúru jednoznačných víťazstiev, na ich zozname sa po sobote ocitli aj Malacky.
VO TJ Strojár Malacky – VK Nové Mesto nad Váhom 0:3 (-15, -19, -13)

Malacky: Kobza, Vašíček, P. Šmahel, Janík, Petrovič, Procházka, libero Podhorný (Rehák, Šamulka), tréner: B. Sládeček
Nové Mesto n. V.: Lampart, Minárik, Mizerák, Barbierik, Šujan, Hruška, libero Ochodnický (Pollák, Chudík), tréner: M. Bella
Rozhodovali: Fatrdla, Dovičovič

100 divákov, 63 minút
Jednou vetou: Boris Sládeček (Malacky): O našej prehre rozhodla evidentná technická vyspelosť hostí a taktiež úžasný výkon ich diagonálneho hráča Andreja Barbierika.

:::::::::::

Bratislavská volejbalová liga – muži – 10. kolo
25. 11.
VŠC STU Bratislava – Strojár Malacky B 1 : 3 (-15, -19, 20, -20)
Strojár Malacky C – Radosť 1 : 3 (-13, -20, 18, -18)

:::::::::::

2. liga junioriek
Albatros Bratislava – VTC Strojár Malacky 0:3 (-15,-17,-20)
Naše hráčky zdolali Albatros, hoci podľa Mateja Haringu to nebolo až také jednoznačné, ako sa podľa výsledku môže zdať. Nás to ale vôbec netrápi, 3:0 je 3:0 a tak to je správne, tak to má byť…

1. liga žien
 VTC Strojár – VK Spoje Bratislava 0:3 (-12, -25,-12) a 0:3 (-17,-21,-15)

VTC Strojár Malacky, resp. podľa Slovenskej volejbalovej federácie VTC Pezinok B prehral so svojím bratislavským súperom rozdielom triedy. Podľa M. Haringu naše dievčatá bojovali, ale súper bol jednoducho lepší!