Malackým atlétom sa darilo – doplnené

Počas predchádzajúceho víkendu sa opäť darilo malackým atlétom. Chvílová si vylepšila osobný rekord, Baňovičová zaujala v behu na 60 m prekážok, Malačania boli úspešní aj v Moravsko-slovenskom pohári.

Chvílová opäť skočila ďalej, atakuje už 6 metrov

Eliške Chvílovej sa zatiaľ darí, svoj druhý halový štart v novom roku pretavila k druhému miestu na medzinárodnom mítingu a vylepšila si tohtoročný osobný rekord. V skoku do diaľky dosiahla na bratislavskom Elán mítingu v nedeľu 26. januára 590 cm a umiestnila sa najlepšie zo slovenských pretekárok.

Návrat po smolnej sezóne 2013 zatiaľ malackej skokanke vychádza. Vlani musela prerušiť tréningy pre zdravotné problémy v hodine dvanástej, keď jej iba päť centimetrov chýbalo k pokoreniu limitu (6 m) na majstrovstvá Európy juniorov. Teraz jej pre zmenu päť čísiel chýbalo k osobnému maximu 595 cm. Z tesného víťazstva sa v Bratislave tešila Talianka Laura Stratiová, ktorá predčila Malačanku o dva centimetre. Sezónny osobný rekord v rovnakej disciplíne vylepšila aj Claudia Hladíková, ktorá začínala v rovnakej tréningovej skupine ako E. Chvílová v Malackách. Pretekárka Dukly B. Bystrica skočila 587 cm a skončila celkovo tretia.

/TK AC/

Malačania sa umiestnili v kategóriách JUNDOR na čelných priečkach

V Gbeloch prebehlo v sobotu 25. januára slávnostné odovzdávanie cien v dlhodobej súťaži zvanej Moravsko-slovenský bežecký pohár. Medzi ocenenými nechýbali ani traja zástupcovia z klubu AC Malacky, ktorí zároveň boli, resp. sú klientmi Reedukačného centra v Sološnici.

V kategórii dorastencov sa suverénne na prvom mieste umiestnil vekom stále žiak Zdeněk Švejda z AK pri Základnej škole Borský Svätý Jur, ktorý k aktívnej účasti na pretekoch (zo sedemnásť ich vynechal iba dva) pridal aj zodpovedajúcu kvalitu (päťkrát zvíťazil). Na druhom mieste skončil zástupca AC Malacky Dávid Bokros, tretí v rovnakej kategórii skončil Elvis Gunár. Obaja študujú zároveň v RC Sološnica, kde väčšinou aj trénujú. O úspechu mladých bežcov AC Malacky svedčí aj fakt, že na štvrtom mieste figuroval ďalší člen klubu Jakub Kopiar. Taktiež žiakovi stačila na štvrté miesto medzi dorastencami účasť na štyroch pretekoch.
Pre RC Sološnicu bol isto úspech aj tretie miesto juniora Tibora Horvátha. Ten v lete ukončil svoj pobyt v RC Sološnica a v druhej polovici súťaže sa už na pretekoch pohára nezúčastňoval. Aj bodový zisk z prvého polroka, keď súťaž jasne viedol, mu stačil na konečnú 3. priečku (bežal na šiestich pretekoch, dva vyhral).

/TK AC/

V Eláne zaujali Baňovičovej prekážky

Na halovom mládežníckom podujatí Olympic hopes (olympijské nádeje) v atletickej hale Elán v Bratislave štartovali aj záhorácki mládežníci. Preteky boli vypísané najmä pre dorastenecké a juniorské kategórie, ale možnosť štartu využilo aj mnoho žiakov nielen zo Slovenska, ale i z Českej republiky, Rakúska, Maďarska alebo Slovinska.

Zaujímavý výkon predviedla v behu na 60 metrov prekážok medzi juniorkami Malačanka Monika Baňovičová. Pretekárka, ktorá sa obvykle venuje skoku do diaľky a trojskoku sa postavila na štart prekážkovej disciplíny, v ktorej v minulosti prekonala aj dorastenecký halový rekord Slovenska. Ani vyššie prekážky nerobia zjavne členke AC Malacky problém, v A behu tejto disciplíny finišovala za 8,91 s. Vo finále nenastúpila, keďže jej čas z rozbehov postačoval k dobrému pocitu a tiež sa šetrila na halový míting vo Viedni 28. januára.

V behu na 600 metrov sa presadila Melánie Beňková z Borského Mikuláša, ktorá medzi staršími súperkami dobehla desiata v čase 1:46,15 min. Premiéru v trojskoku si vyskúšal Erik Miklušičák z Plaveckého Štvrtka, obliekajúci dres Slávie STU Bratislava. Dva výkony na úrovni 7,60 s na 60 m predviedol ešte len prvým rokom žiak Marcel Žilavý z AC Malacky.

Výsledky (Olympijské nádeje)

Chlapci

60 m: 1. Bakalár /95/ (Česká rep.) 6,87 s, … 18. Miklušičák /97/ (STU Bratislava) 7,47 s, 29. Žilavý /00/ (AC Malacky) 7,68 s /7,61 v A behu/.

Dorastenci

60 m prekážok: 1. Karel /97/ (Slávia Trnava) 8,46 s, … 11. Žilavý /00/ (AC Malacky), vo finále nenastúpil, 13,05 s v A behu.

Diaľka: 1. P. Raffai /96/ (Maď.) 663 cm, … 13. Žilavý /00/ (AC Malacky) 546 cm.

Trojskok: 1. Schultschix /94/ (Rak.) 14,11 m, … 5. Miklušičák /97/ (STU Bratislava) 12,94 m.

Dievčatá

60 m: 1. Ferencziová /97/ (Maď.) 7,80 s, … 10. Baňovičová /95/ (AC Malacky) 8,17 s, /diskval. v A behu/, 34. Beňková /00/ (MŠK B. Mikuláš) 8,52 s /8,57 v A behu/, 40. Martinusová /99/ (AC Malacky) 8,56 s /8,48 s v A behu/, 57. Žabková /97/ (B. Mikuláš) 8,85 s, 64. Smreková /98/ (AC Malacky) 8,87 s /9,06 s A behu/, 78. Blažíčková /98/ (AC Malacky) 9,13 s /9,19 s v A behu/, 85. Stanová /98/ (AC Malacky) 9,56 s /9,47 s v A behu/.

600 m: 1. Pešková /97/ (Slávia Trnava) 1:37,42 min, … 10. Beňková /00/ (B. Mikuláš) 1:46,15 min, 25. Žabková /97/ (B. Mikuláš) 1:59,13 min.

Diaľka: 1. Szabóova /95/ (Maď.) 549 cm, … 18. Smreková /98/ (AC Malacky) 452 cm, 30. Blažíčková /98/ (AC Malacky) 383 cm, 31. Stanová /98/ (AC Malacky) 341 cm.

Dorastenky

60 m prekážok: 1. Varjúová /98/ (Maď.) 9,31 s, … 14. Smreková /98/ (AC Malacky) 10,18 s /10,46 s v A behu/, nenastúpila Stanová /v A behu 12,57 s/.

Juniorky 60 m prekážok: 1. Sziliová /96/ (Maď.) 9,55 s, … nenastúpila Baňovičová /v A behu 8,91 s/.