Víťazný február … trochu inak
Gottwald sa vrátil z hradu od prezidenta a mnohým nastali ťažké časy. Kedysi sa oslavy výročia víťazstva socializmu oslavovali povinne, teraz sme sa rozhodli k týmto udalostiam vrátiť dobrovoľne.
Bude to veselá akcia s istou dávkou smútku… Nie však nostalgie!
Začiatok akcie bude v utorok 24. februára 2009 o 18:00 hod. v Kultúrním domečku (kine) v Malackách. Vstup voľný.
Účinkujú Marta Balúchová, Zuzana Chrustová, Vlado Handl, Jakub a Milan Valachovičovci, Vlado Zetek a ďalší.
Organizátormi sú MCK Malacky a občianske združenie MLOK.
Pri tej vsetkej srande netreba zabudnut na toto:
Krátko po 2. svetovej vojne, ale najmä po uchopení moci komunistami februárovým prevratom sa v bývalej ČSR začalo s masovým zatýkaním ľudí, ktorých novo nastolený režim označil za nepriateľov ľudovodemokratického zriadenia. Vtedajší Národný súd odsúdil v rokoch 1948 – 1952 v zmanipulovaných politických procesoch na tresty smrti, doživotné a dlhoročné tresty odňatia slobody 27 000 ľudí zo Slovenska. Iné súdy potom až do roku 1989 odsúdili ďalších vyše 70 000 osôb , ktoré prešli ťažkými žalármi a pracovnými tábormi. Počas vypočúvania boli vyšetrovateľmi často neľudsky surovo trýznení a nejeden zomrel na následky krutého zaobchádzania. Po odsúdení čakali politických väzňov otrocké práce v uránových baniach v Jáchymove a Příbrame, ale aj vo väzniciach v Čechách (Valdice, Mírov, Plzeň-Bory a i.) a na Slovensku, kde najznámejšími boli zlopovestný Leopoldov a Ilava. Do pracovných táborov bolo umiestnených takmer 200 000 ľudí a do pomocných technických práporov vyše stotisíc politicky nespoľahlivých vojakov. Takmer tristo odsúdených bolo popravených a vo väzeniach ich zomrelo 15 726.
Ešte predtým, v závere vojny bolo vyše 20 000 osôb z územia Slovenska nezákonne odvlečených zložkami NKVD do sovietskych gulagov, z ktorých sa väčšina už nevrátila.
Na pamiatku obetí komunizmu bola v budove NR SR odhalená pamätná tabuľa, ktorej text vzdáva hold obetiam bývalého režimu a priznáva im podiel na páde komunistickej totality.
Spravne, netreba zabudnut. Ale ono o ziadnu srandu ani nepojde, hoci boli koncom 40- a v 50-tych rokoch isto aj niektore usmevne prihody. Netreba ani zabudnut na rolu Husaka, ktory po volbach v 1946, ked vyse 61 percent hlasov na Slovensku ziskala Demokraticka strana a komancovia z KSS iba 15 % sa nevahal vsetkymi moznymi sposobmi presadit a ziskat moc (spolcenim s KSČ, ktora v Čechach vo volbach naopak zabodovala), vyhadzovanim nepohodlnych ludi zo zboru poverenikov, zakulisnymi machinaciami a pod. No a po 1969 tomu uz dal iba korunu svojim normalizacnym procesom. Dnes tomuto karieristovi bez bazne a hany idu odhalit v Dubravke pamatnu tabulu. To je zivy odkaz Februara 1948 ako hrom!
február strieda február, roky bežia ale pohrobkovia Klementa Gottwalda su zdá sa nesmrtelni:
http://komentare.sme.sk/c/4304973/diskvalifikovany-dobry-kandidat-gasparovic.html
Dobre to bolo:) Tesim sa na fotky/videa…
http://www.projekt-spad.cz/galerie.html
Pusť si zvuk a klikej na kazety
Trocha nostalgie z 80. let
tak, ked sa vydarilo, dajte co najskor dokopy par slov a hlavne fotiek… cakame…
Ja pridam len jeden odkaz, dokumentujuci tu obludnu mizeriu komunistickej zvratenosti ktorej ludia a nasa krajina prepadli a z ktorej sa budeme spamatavat este niekolko generacii…
http://zpravy.idnes.cz/za-lahev-vodky-podepsal-prezident-gottwald-cokoliv-zjistil-historik-126-/domaci.asp?c=A090225_091241_domaci_bar
pohrobkovia klementa gottwalda vysadzali lesy a dnesni demokrati ich rubu. vraj sa na jar chysta vyrub dalsich 200 ha v prospech eurovaley vo velkych levaroch a vsetci plebejci mlcia. o tom zahrajte v tom vasom divadle.
to dante59 – opak je pravdou. Lesy na uzemí Záhoria sa systematicky zacali sadit po roku 1769, ked bol vyhlaseny tereziansky lesny poriadok. Tieto lesy boli samozrejme uz vela krat vyrubane a opatovne vysadene. Tie ktore prave teraz dosahuju rubny vek, u borovice 80-100 rokov boli teda zvacsa vysadene za prvej CSR, teda predpokladajme v demokratickej krajine. Je dost pravdepodobne ze zopar robotnikov, ktori sadili stromceky, mohli byt radovymi clenmi KSC ale o tych nejde a tych by som ani za pohrobkov KG neoznacoval.
A kto to tu teda rube teraz lesy? No prave pohrobkovia KG, mozno aj KGB ci STB, urcite synacikovia byvalych nomenklaturnych kadrov a ludia, ktori sa po roku 1989 rychlo zorientovali a rozbehli svoj biznis. Dnes tocia miliardove obchody. To oni diktuju, kde, kedy a co sa bude alebo nebude na Slovensku robit:
http://zaujimavosti.sme.sk/c/1153848/financni-zraloci-zaujima-sa-o-nich-policia.html