Konferencia o Mackovi

V sobotu 15. októbra sa v priestoroch malackého kina uskutoční historicky prvá konferencia venovaná Mackovi zo známej pesničky.

O čo ide? Podľa plagátu pozývajúceho na podujatie cieľom je „objasňit zásadné otázky našej súčasnosci“. Otázok je veľa, všetky spája práve osoba legendárneho Macka. Ktoré sú najzásadnejšie? „Do bil vlastne Macek? Kedi a odkád do Malacek išel? Proč išel mlácit šošovicu akorát k nám? Co na to jeho žena? Nebilo to šecko konc ináč?“

Účastníci sa môžu tešiť na desať príspevkov venovaných tejto téme, na súvisiacu hudobnú produkciu a tiež na občerstvenie. Podmienkou účasti nie je znalosť záhoráčtiny. „Skoro šecki prednáški budú v slovenském jaziku. Ked nebudete rozumjet, optajte sa ludzí kolem.“ Prednášať budú Malačania, ale aj cezpoľní, vrátane vedekých kapacít. Viac informácií vrátane programu je v priloženom plagáte.

Celá sláva začne 15. októbra 2016 o 10. hodine a bude trvať približne štyri hodiny. Vstup je voľný – viac o udalosti sa dozviete aj na FACEBOOKU. Organizátorom podujatia je Mestské centrum kultúry Malacky, spoluorganizátorom Bratislavský samosprávny kraj.

mp-macek-konferencia

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.