V sobotu bude festival Malarock 2023

V sobotu 2. septembra 2023 sa na nádvorí pálffyovského kaštieľa v Malackách bude konať v poradí už piaty ročník Festivalu Malarock. Vítaní sú všetci milovníci nezávislej hudobnej scény. V programe sa už tradične predstavia alternatívne kapely z Čiech a zo Slovenska.

Program festivalu otvorí mladá slovenská hudobníčka Christina Mantis s kapelou, ktorá predstaví svoj šťavnatý set nabitý rock’n’rollom a punkom s vintage prvkami, bosými nohami či charakteristickým zamatovým sakom so štipkou špinavej elegancie.

Nasledovať ju bude kapela Digästorcie – pomerne čerstvý, jednoznačne však ambiciózny projekt študentov VŠVU z Bratislavy, ktorých tvrdý a polyštýlový zvuk spolu s elektrizujúcim ženským vokálom sa dostane nejednému poslucháčovi intenzívne pod kožu a zanechá na tele zimomriavky.

Malarock, Malacky
Ilustračné foto Barbora Hrubošová

Do tretice sa predstaví český multiinštrumentalista a spevák, solitér a výtržník, ktorý strávil posledných 30 rokov života v Mohavskej púšti, ale i na juhu Francúzska – Koonda Holaa. Na konte má úctyhodných 11 albumov, ktoré sa pohybujú na pomedzí psychedelického bluesu, mystického country, westernu a „world music zo sveta, ktorý ešte neexistuje“. Jeho živé vystúpenia sú svetovým unikátom, ktorý treba aspoň raz za život vidieť a počuť naživo.

Malarock, Malacky
Ilustračné foto Barbora Hrubošová

Line-up festivalu uzatvára známa brnenská partička Panoptikum. Táto psychadelická surfrocková jazda s českými textami, ale tiež divadelnosť plná nečakaných zvratov a momentov, ktoré z hlavy len tak nedostanete, poriadne zahýbe tvojimi bokmi. Chlapci zahrajú skladby z ich najnovšieho albumu Mantichora, na ktorom sa ako špeciálny hosť podieľal aj český herec a dabingová legenda Ladislav Županič alias český Clint Eastwood.

Tešiť sa môžete aj na pestrý sprievodný program. Priamo vo vnútri historického kaštieľa sa bude počas celého festivalu premietať pásmo animovaných filmov z prestížneho festivalu Fest Anča 2023, kde môžu prísť návštevníci na chvíľu vypnúť. Ďalej tiež kuriózne vystúpenie mladých českých umelcov – Eleny Pecenovej a Dominika Bárta pod názvom Mini Art & Len Pecen, ktoré pozostáva z čítania autorskej poézie v kombinácii s hudobným sprievodom živých syntetizátorov. 

Malarock, nádvorie kaštieľa v Malackách
Nádvorie kaštieľa v Malackách
(Foto Barbora Hrubošová)

Okrem toho sú pre návštevníkov pripravené komentované prehliadky výstavy Potomnosť je bez konca malackého rodáka Mareka Burcla, zaujímavé prednášky na rôzne témy, komentované prehliadky Pálffyiovského kaštieľa (špeciálna nočná prehliadka) a iné. Na mieste bude nachystané občerstvenie.

Vstupenky budú v predaji iba na mieste, a to v cene 7€/dospelý a 5€/študent. Deti do 15 rokov, ZŤP a dôchodcovia majú vstup zdarma.

Príďte si užiť rodinnú atmosféru festivalu nášho mikrofestivalu. Tešíme sa na vás!

Malarock 2023, festival
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.