Športové spravodajstvo

Basketbal: Juniori prežili nešťastnú sobotu
Hádzaná: Zaslúžený triumf proti Levoči
Volejbal: Na lídra z Myjavy naši nestačili

Naši basketbaloví juniori odohrali proti Žiaru nad Hronom nešťastný zápas. Hoci hostia hneď od začiatku potvrdzovali svoju výškovú prevahu, našim hráčom sa v priebehu hry podarilo eliminovať tento hendikep a vcelku úspešne sa aklimatizovali na nastolené tempo. V prvom polčase sa niesla hra v znamení tesného náskoku hostí, v tretej štvrtine sa Malačanom podarilo dokonca vyrovnať a ujať sa i vedenia. Posledná desaťminútovka však priniesla so sebou hlúpe chyby, ktoré našich hráčov v závere dobre rozbehnutého zápasu museli mrzieť. V odovzdanej poslednej minúte stretnutia, kedy už bolo isté, že naši s výsledkom nič neurobia, sa hostia ešte niekoľkokrát ocitli sami pod malackým košom a napokon Malacky porazili presvedčivo 85:69.

20. 3., 17. kolo, 1. liga juniorov – nadstavbová časť
Strojár Malacky – Žiar nad Hronom 69:85 (14:19, 36:40, 56:57, 69:85)

Zostava a body Malaciek: Uher T. 2, Kurák 5(1), Čech 10(2), Zetocha 11, Pištelák 17, (Uher M., Mráz 2, Pagáč „C“ 5(1), Csizmazia, Kubíček 17(3), Sládek, Ferenčík)
Trestné hody: 10/17
Štvrtiny: 14:19, 22:21, 20:17, 13:28

Proti Handlovej začali Malačania ako zo zlého sna, v našej obrane sa hostia cítili ako ryba vo vode a prejavilo sa to i na prvoplčasovom vedení súpera 47:38. S týmto súperom sa pritom naši hráči v minulosti hladko presadili, v našich obranných radách bolo treba istotne niečo zmeniť. „Cez prestávku sme zmenili taktiku a prešli sme na osobnú obranu najlepšieho hráča hostí …,“ vysvetlil tréner našich hráčov Branislav Orth. Táto taktika slávila úspech najmä v tretej štvrtine, kedy Handlovčania veľmi rýchlo prišli o svoj deväťbodový náskok a počas desiatich minút zaznamenali len tri body. V poslednej časti hry už Malacky kontrolovali progresívny priebeh zápasu a vybojovali dôležité víťazstvo.

21. 3., 18. kolo, 1. liga juniorov – nadstavbová časť
Strojár Malacky – Handlová 81:66 (20:25, 38:47, 62:50, 81:66)
Zostava a body: Uher T. 10(2), Kurák 4, Čech 6, Zetocha 13, Pištelák 27(1), (Uher M., Mráz 7(2), Pagáč „C“ 3, Csizmazia, Kubíček 8, Sládek, Ferenčík 3)

12 Handlová 18 3 15 1205:1495 21

Malackému hádzanárskemu A družstvu mužov sa od začiatku jarnej časti sezóny darí. V domácom dueli s Levočou boli naši silným favoritom na víťazstvo a tento status hneď od začiatku potvrdzovali, keď po dvanástich minútach vyhrávali už 7:1. Najmä zásluhou 12 gólov Vladimíra Pavlíka sa Malačania úspešne presadili v útoku, do šatní odchádzali so šesťgólovým vedením 18:12. V druhej polovici hry naši hráči len zvyšovali svoje vedenie a úspešne sa vyrovnali i so zákernou hrou, ku ktorej sa uchýlili Levočania v závere zápasu. Ku kvalitnému výkonu v útočnej fáze potešil Strojár i skvelou obranou, oba tieto aspekty sa podpísali rozhodujúcou mierou pod zaslúžené víťazstvo Malaciek 35:24.

-zelo-, -jaki-

20. 3., 20. kolo, 1. liga mužov
Strojár Malacky – Levoča 35:24 (18:12)
Zostava a góly Malaciek: M. Kuklovský, M. Hollý – T. Stachovič 3, V. Pavlík 12, P. Stachovič 4, I. Oslej 5, S. Cabadaj 5, D. Stachovič 3, T. Baláž, R. Baláž 1, R. Spuchlák 2, P. Bízek

Cabadaj nastrieľal 17 gólov v zápase 2. ligy!
B výber našich hádzanárov nastúpil proti Lehote pod Vtáčnikom a potvrdil svoju doterajšiu jarnú neporaziteľnosť. Spojka Strojára Samuel Cabadaj nastúpil na zápas napriek tomu, že mal podobne, ako jeho spoluhráči T. Stachovič, či bratia Balážovci, v nohách už prvoligový zápas s Levočou. Cabadaj sa v priebehu zápasu rozstrieľal a svoju útočnú potenciu zastavil až na cifre 17 vstrelených gólov. Negatívom bolo zranenie kolena Róberta Baláža v závere prvého polčasu.

20. 3., 12. kolo, 2. liga mužov
Strojár Malacky – Lehota pod Vtáčnikom 39:36 (22:16)
Zostava a góly Malaciek: M. Hollý, M. Kuklovský –brankári, T. Stachovič 1, T. Stachovič ml. 2, P. Bízek 4, S. Cabadaj 17, A. Dobrocký 4, T. Baláž 1, R. Baláž 2, V. Planka, D. Stachovič 8, T. Kuklovský

Hádzanári sú úspešní. S postupom do extraligy však nerátajú

Malackí hádzanári rozbehli jarnú časť prvej ligy úspešne – po piatich zápasoch majú na konte štyri výhry a jednu remízu v Šali. Aktuálne patrí malackým hádzanárom tretia priečka v tabuľke s malou stratou na prvé dve mužstvá. Teraz čaká našich hádzanárov ťažká skúška v podobe zápasu s Trebišovom 27. marca. V tejto súvislosti odpovedal na naše otázky tréner Malačanov Vladimír Valachovič.

V sezóne vás ešte čakajú ťažké zápasy s mužstvami z hornej polovice tabuľky – Trebišovom a Topoľčanmi. Aké sú vaše ambície? Veríte v plný bodový zisk?
Na každý zápas musíme nastupovať s odhodlaním zvíťaziť. Trebišov aj Topoľčany preukázali svoje hráčske schopnosti už v jesennej časti, keď si z Malaciek ako jediné družstvá odviezli body. Získanie bodov u týchto súperov by bolo by pre nás určite povzbudením a ďalším impulzom do zostávajúcich bojov .

V zápase B mužstva Malaciek sa proti Lehote pod Vtáčnikom zranil Róbert Baláž, viete či s ním budete môcť počítať do nasledujúcich zápasov resp. aké vážne vyzerá byť jeho zranenie?
Robo Baláž sa už v jarnej časti na palubovke určite neobjaví.

Neprekáža vám potom, že niektorí hráči z áčka ešte nastúpia za béčko, kde potom hrozí, že sa zrania, ako v prípade Baláža?
Pred sezónou sme boli presvedčení, že nebudeme mať problém postaviť do súťaže dve družstvá mužov. Avšak realita je iná a v súčasnosti máme problém so zložením B družstva na zápasy a preto všetci hráči, ktorí nie sú na súpiske A družstva štartujú aj za B družstvo, aby sme dokončili rozbehnutú sezónu. Hráči, ktorí nastupujú v ten istý deň aj za B družstvo, nie sú v áčku natoľko vyťažení, aby neboli schopní odohrať ďalšie stretnutie. Zranenie Roba Baláža nemá žiadnu súvislosť s únavou, bola to nešťastná zhoda okolností.

Doterajší priebeh súťaže zatiaľ Malackám vychádza – kalkulovali ste s týmto priebehom?
Pred sezónou sme si predsavzali, že musíme využiť domáce prostredie a nestrácať doma body. A ak aj nejaké stratíme, musíme ich zase doviesť zo zápasov vonku. To nám malo zaručiť postavenie v strede tabuľky. Tento cieľ zatiaľ plníme a ešte sa nám podarilo získať vonku body navyše. Z toho pramení naše súčasné veľmi úspešné postavenie v tabuľke.

Aká je ambícia mužstva v prvej lige? Rozmýšľate aj o postupe do extraligy?
Chceme hrať hlavne modernú hádzanú, s množstvom rýchlych protiútokov a dosiahnutí čo najväčší počet gólov v súperovej bráne, čo by sa malo páčiť hlavne divákom. Tých by sme chceli opäť po dlhšom čase pritiahnuť na naše domáce zápasy do Maliny a spopulárniť opäť hádzanú v Malackách, kde má bohatú tradíciu. To je asi naša najvyššia ambícia. O postupe do extraligy nerozmýšľam.

Jakub Valachovič

Do Malaciek pricestovali volejbalisti Myjavy, aby tu odohrali dvojzápas s domácimi hráčmi v rámci nadstavbovej časti 1. ligy. Myjava sa opiera o niekoľko opôr, vďaka ktorým figuruje zatiaľ na suverénnom prvom mieste v súťaži a smeruje k bojom s víťazným družstvom východoslovenskej časti prvej ligy, z ktorých vzíde súper do barážového boja o extraligu s posledným družstvom extraligy po ukončení sezóny. Malačania nemohli mať veľké oči, vo „veľkej štvorke“ západnej časti 1. ligy im patrí práve štvrtá priečka. V zostave Myjavy nastúpil i expresný volejbalista, ktorý hráva i extraligu v družstve Nového Mesta nad Váhom, Andrej Barbierik. Záhorákom sa ani v tomto dvojzápase nepodarilo pokoriť Myjavu, dokonca získať ani set. A to napriek tomu, že hra bola vyrovnaná. Na nahrávke sa predstavil prvýkrát v tejto sezóne mladý Podstupka a na blokárskych postoch bratská dvojica Ľuboš a Marek Mrázikovci. Mladší Marek je spolu s ďalším Malačanom Milanom Lízalom v užšom kádri juniorskej reprezentácie SR (v širšom je Podstupka a Holka).

V prvom zápase podali Malačania lepší výkon, no v každom sete spravili o niekoľko chýb viac ako súper. V druhom zápase dostali v oboch družstvách väčší priestor aj hráči z lavičky.

-duš-,-jaki-

Volejbalistov Strojára čakajú v posledných dvoch kolách súťaže Remidon a Žilina. V prípade plného bodového zásahu vo všetkých 4 zápasoch môžu pomýšľať na celkové 2.miesto v tabuľke.