Malačan Marek Trnka majstrom Slovenska v cyklokrose – kategória U23

Krátka cyklokrosová sezóna poznačená Covidom vyvrcholila v sobotu v Topoľčiankach majstrovským pretekom. V dejisku pretekov blízko známej dostihovej dráhy panovalo príjemné počasie s pocitovou teplotou okolo 5 ⁰C a miernym vetrom. 

Cyklokros nie je hlavnou Marekovou disciplínou, ale snažil sa čo najlepšie na preteky pripraviť. Na štart nastupoval bez veľkých očakávaní, ale chcel sa pokúsiť obhájiť minuloročnú bronzovú medailu.

Štart pretekov v cyklokroste
Štart pretekov. Marek Trnka úplne vpravo
(Foto Ján Melicher jmphoto.sk)

Na spojený štart elitných mužov a mužov do 23 rokov (U23) sa postavili najlepší slovenskí cyklokrosári. Na miestami blatistej trati s jednou dvojprekážkou, výbehom po schodoch a množstvom technických pasáží sa mu nepodarilo ideálne odštartovať. Čelo pretekov Marekovi odskočilo.

Počas prvého kola sa však vytvorila skupinka troch U23 jazdcov a Marek, jazdiaci za Kaktus Bike Team Bratislava, v nej nechýbal spolu s Jakubom Jenčušom (EXPRES CZ – TUFO TEAM KOLÍN) a Floriánom Papcunom (PROefekt Košice). Florián nestačil tempu skupiny a v treťom kole z nej vypadol. 

Nad prekážkami
Nad prekážkami
(Foto Ján Melicher jmphoto.sk)

V piatom kole (po 40 minútach pretekov) sa Marekovi podarilo po nástupe v technickom traverze odskočiť Jakubovi Jenčušovi a osamostatniť sa na čele U23 pretekov. Dobre jazdiaci Marek postupne zvyšoval svoj náskok a dobiehal Šimona Vozára (ŠK Železiarne Podbrezová).

Do posledného 8. kola vošiel už na celkovom štvrtom mieste so 60s stratou na Ondreja Glajzu (Auto Škoda Mladá Boleslav), jazdiaceho na 3. mieste. V poslednom kole Marek zaváhal na prekážkach a tak cieľovú pásku preťal na celkovom 5. mieste a zároveň ako víťaz kategórie mužov do 23 rokov. V tejto a budúcej sezóne bude môcť jazdiť v drese slovenského šampióna. Mareka na stupňoch víťazov doplnil strieborný Jakub Jenčuš a bronz získal Daniel Liška (TJ Slávia ŠG Trenčín).

Marek Trnka na stupni víťazov
Marek Trnka (v strede) na stupni víťazov
(Foto Martin Belás)

Kompletné výsledky MSR 2020

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.