Športové spravodajstvo

Bežec Horváth zvíťazil v Malej Vrbke. Gunár zvíťazil na krosových majstrovstvách Bratislavy. V Hodoníne zbierali Malačania štvrté miesta. Eliška Chvílová dala o sebe výrazne vedieť. Janíková prekvapujúco dobehla druhá v Krasňanoch.

Bežec Horváth zvíťazil v Malej Vrbke

V obci Malá Vrbka, ktorá sa nachádza neďaleko hraníc so Slovenskom, sa konali v sobotu 18. mája cestné preteky O Malanskú trnku. V súťaži juniorov zvíťazil v behu na 1 480 metrov člen AC Malacky Tibor Horváth, v hlavnom behu potom dokázal ten istý pretekár vybojovať deviate miesto medzi mužmi. V hlavných pretekoch dobehol v kategórii veteránov Milan Haba na jedenástom mieste.

MPatl-13-05-24-01

Výsledky (Malá Vrbka)

Muži

6 km: 1. Sedláček (Kamík Tučapy) 21:50 min, … 9. Horváth (AC Malacky) 25:49 min, 11. Gunár (AC Malacky) 26:41 min.

Muži nad 40 rokov: 1. Sedláček 21:50 min, … 11. Haba (AC Malacky) 26:56 min.

Juniori

1 480 m: 1. Horváth (AC Malacky) 4:42 min.

Dorastenci

1 480 m: 1. Švejda (B. Jur) 4:52 min, 2. Gunár (AC Malacky) 4:58 min.

/ekipa/

Gunár zvíťazil na krosových majstrovstvách Bratislavy

Dorastenecký bežec AC Malacky Elvis Gunár vybojoval vo štvrtok 16. mája titul majstra Bratislavy v cezpoľnom behu medzi dorastencami na trati tri kilometre. V kategórii juniorov skončil druhý ďalší Malačan Tibor Horváth, ktorý v podľahol na trati 4 500 metrov Bratislavčanovi Kristiánovi Piknovi. V kategórii starších žiakov sa nedarilo Tomášovi Forgáčovi, ktorý na trati dva razy nepríjemne spadol a napokon obsadil až piatu priečku. Všetci pretekári AC Malacky sú žiakmi a študentmi Reedukačného centra Sološnica, kde sa na ich príprave podieľa aj Milan Haba. Tento veteránsky bežec AC Malacky bežal preteky mužov na 9 kilometrov a obsadil konečnú deviatu priečku.

MPatl-13-05-24-02

MPatl-13-05-24-03

Výsledky (Beh okolo Slovnaftu)

Muži

9 000 m: 1. Piják (Beháme.sk) 37:12 min, … 9. Haba (AC Malacky) 48:35 min.

Juniori

4 500 m: 1. Pikna (Vital Bratislava) 20:34 min, 2. Horváth (AC Malacky) 20:42 min.

Dorastenci

3 000 m: 1. Gunár (AC Malacky) 13:14 min.

Starší žiaci

3 000 m: 1. Jankovič (MAC Rača) 12:33 min, … 5. Forgáč (AC Malacky) 14:28 min.

/ekipa/

V Hodoníne zbierali Malačania štvrté miesta

Malacký bežec AC Malacky sa v sobotu 18. mája predstavil na ligových pretekoch v Hodoníne. V behu na 10 kilometrov obsadil štvrtú priečku a ujal sa vedenia v slovenských mužských tabuľkách v tejto disciplíne. Oštepárka Veronika Hruščová takmer na centimeter zopakovala svoj nevydarený výkon z Olomouca a obsadila taktiež štvrtú priečku.

V Českej republike začala prvá liga mužských a ženských družstiev v atletike. V skupine C, ktorá pokrýva Moravu a Sliezsko tento rok hosťujú aj dvaja malackí atléti, ktorí obliekajú dres Lokomotívy Břeclav. Pre Jakuba Valachoviča predstavovala desiatka na dráhe premiéru, hoci už vo svojom živote absolvoval mnoho pretekov na túto vzdialenosť. Sprvu mal preteky rozbehnuté veľmi dobre, ale po šiestom kilometri spravil osudnú chybu.

„Tempo sa mi zdalo byť pomalé a tak som vzal veci do svojich rúk a predral sa do čela. Precenil som však svoje sily a čoskoro som začal spomaľovať. Ak by som ešte vydržal pár okruhov s vedúcou skupinou, mohol som si zabehnúť dobrý čas,“ konštatuje J. Valachovič, ktorý dobehol na štvrtej priečke časom 33:03,09 min.

Túto disciplínu na dráhe zatiaľ žiadny iný Slovák nebežal a tak je Malačan po prekážkach na 3 kilometre lídrom aj tejto vytrvalostnej disciplíny. V minulej sezóne by mu hodonínsky výkon postačoval na štvrtú priečku v tabuľkách.

Takmer rovnaký výkon ako pred desiatimi dňami na mítingu v Olomouci zaznamenala oštepárka Veronika Hruščová. Jej najdlhší pokus 38,53 m bol len o päť centimetrov kratší. „Som sklamaná, hádžem málo a som pomalá pri rozbehu,“ konštatovala Malačanka, ktorá nastúpila aj v disciplíne vrh guľou. V tej nepostúpila výkonom 9,92 m do finále a celkovo skončila šestnásta.

Výsledky (Hodonín, 1. liga)

Muži

10 000 m: 1. Pelíšek (AK Olomouc) 32:11, 36 min, … 4. Valachovič (Lokomotíva Břeclav) 33:03,09 min.

Ženy

oštep: 1. Durčáková (AK Olomouc) 49,94 m, … 4. Hruščová (Břeclav) 38,53 m.

Guľa 4 kg: 1. Klementová (TŽ Třinec) 13,49 m, … 16. Hruščová (Břeclav) 9,92 m.

/TK AC/

Eliška Chvílová dala o sebe výrazne vedieť

Juniorská atlétka AC Malacky Eliška Chvílová sa na sobotňajších pretekoch 18. mája v Trnave blysla skvelým výkonom 589 cm v skoku do diaľky. Potvrdila tak stúpajúcu formu v tejto disciplíne a revanšovala sa za zbabrané vystúpenie na predošlých pretekoch v Brne.

MPatl-13-05-24-05

Osemnásťročná zverenkyňa trénera Vladimíra Handla sa stala celkovou víťazkou tejto disciplíny. Začiatok súťaže však dal spomenúť na jej nevydarené vystúpenie spred štyroch dní v Brne, kde po troch prešľapoch skončila posledná bez meraného pokusu. Aj v prvej sérii jej rozhodcovia ukázali červenú. V druhom kole však už bolo na doske všetko v poriadku a E. Chvílová si doskočila po nový osobný rekord. V priebehu súťaže potom nasledovali nevydarené pokusy, ale formu Malačanka potvrdila v predposlednej sérii svojím druhým najlepším životným pokusom 582 cm. Malacká atlétka v tejto sezóne vynecháva svoju hlavnú disciplínu trojskok, no aj v diaľke ašpiruje na postupový limit na majstrovstvá Európy juniorov. Vstupný limit je rovných šesť metrov, no uchádzajú sa oň aj ďalšie juniorské skokanky.

Naopak nevydarené preteky mala v Trnave Monika Baňovičová, ktorá si pred štyrmi dňami v Brne výrazne vylepšila osobný rekord v trojskoku. V diaľke sa nepridala k svojej tréningovej kolegyni E. Chvílovej a skončila tretia s výkonom 552 cm. Neoslnila ani v behu na sto metrov, kde finišovala v protivetre za 13,14 s.

Výsledky (Trnava – Tirnavia míting)

Ženy

100 m: 1. Mokrášová (Spartak Dubnica n. V.) 12,48 s, … 3. Baňovičová (AC Malacky) 13,14 s /-0,6/.

200 m: 1. Mokrášová 25,47 s, … 6. Chvílová (AC Malacky) 27,92 s /-1,7/.

Diaľka: 1. Chvílová 589 cm /+1,5/, … 3. Baňovičová 552 cm /+1,4/.

Poznámka: V hranatých zátvorkách je uvedená sila vetra.

/TK AC/

Janíková prekvapujúco dobehla druhá v Krasňanoch

Bežkyni AC Malacky Gabriele Janíkovej sa mimoriadne darilo v sobotu 18. mája na horskom behu v Malých Karpatoch s názvom Krasňanská Kúria. Sedemnásť kilometrov v kopcoch ubehla za 1:41:28 hodiny a skončila druhá v kategórii žien nad 40 rokov za slovenskou suverénkou v tejto vekovej skupine Renátou Klčovou z Družby Piešťany.