Víťazstvá aj prehry našich atlétov

V sobotu 11. júna sme mali perný atletický víkend. Naši atléti bojovali na dvoch frontoch a niekomu sa darilo, niekomu nie. V Šamoríne sa uskutočnilo druhé kolo slovenskej atletickej ligy a aj keď AC v nej nesúťaží, jednotlivcom je umožnené týchto pretekov sa zúčastniť.

Eliška Chvílová skákala diaľku a trojskok a viedla si úspešne. V diaľke dosiahla výkon 603cm a obsadila štvrté miesto. V trojskoku zvíťazila kvalitným výkonom 12,61cm. Trojskok sa jej začína páčiť a nie je divu, pretože technicky ho vie veľmi dobre.

Karolína Smreková sa predstavila v disku a výkonom 37,17 m obsadila štvrté miesto. Karolína stabilizuje svoju výkonnosť na úrovni 37 m a je len otázka času, kedy sa jej podarí prekonať hranicu 40m. Ďakujeme aj trénerovi Piačekovi, ktorý pomohol našim dievčatám kaučovaním, pretože tréner Handl bol na pretekoch v Brne s inou skupinou.

Darilo sa aj Borisovi Pribilovi, ktorý zvíťazil v behu na 400m časom 49,34 s. No a zvíťazil aj Jakub Valachovič v behu na 3 km prekážok v čase 9:23,08 min. Kvalitný výkon dosiahol aj Michal Mecháček, ktorý v behu na 200 m dobehol na piatom mieste časom 22,55 s.

Druhá skupina sa vybrala do Brna na medzištátne stretnutie dorastu Maďarsko-Slovinsko-Slovensko-Česko. Od nás sa tam prebojovali traja zástupcovia, takže sme čakali, ako si v silnej medzinárodnej konkurencii povedú. Prekvapenia sa bohužiaľ nekonali a naša trojica skončila v poli porazených. Ako tak môže byť so svojim výkonom spokojný Jakub Kopiar, ktorý si v behu na 1500m zabehol osobný rekord 4:20,15, čo mu však stačilo len na posledné miesto. Na tej istej pozícii sa ocitla aj Kristína Martinusová, ktorá po piatich prešľapoch skočila na záver slabučkých 501cm. No a na poslednom mieste sa ocitla aj Melani Beňková v trojskoku, tiež slabým výkonom 11,05m. Útechou nášmu triu môže byť aspoň to, že v týchto mládežníckych kategóriách sú niektorí (zahraniční) pretekári tak výrazne akcelerovaní, že to nie je s kostolným poriadkom a časom sa z atletického diania vytratia. Čo o našej trojici v žiadnom prípade neplatí.

Budúci víkend čakajú našich pretekárov majstrovstvá Slovenska juniorov a potom majstrovstvá Slovenska dospelých, čím sa zavŕši prvá polovica atletickej sezóny.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.