Náš projekt v participatívnom rozpočte BSK

Projekt ROZVOJ OBČIANSKYCH POSTOJOV spája dve aktivity pre naše mesto, ktoré robí OZ Malacké pohľady:
(1) Prácu s mládežou a (2) Podporu verejnej diskusie na dôležité témy v Malackách.

  • Dáva priestor mladým ľuďom spoznať a spolu-formulovať dôležité komunálne témy v kampani 2018.
  • Študenti stredných škôl sa budú aktívne podieľať na organizácii verejnej debaty s kandidátmi na primátora.
  • Pomocou video a foto dokumentácie volebnej kampane a obsahovej analýzy spoznajú svet politického marketingu.

= mladí tak budú rozvíjať vlastné kritické myslenie a občianske zručnosti.

Hlasujte prosím tu.

Od svojho založenia sa naše OZ venuje práci s mládežou, organizuje mládežnícke podujatia, zapája ju do svojich aktivít. Okrem toho pred komunálnymi voľbami 2014 organizovalo OZ Malacké pohľady vo vlastnej réžii niekoľko týždňov trvajúcu anketu s kandidátmi na primátora mesta Malacky a verejnú diskusiu kandidátov, ktorej sa zúčastnili takmer všetci kandidáti na primátora. Teraz vidíme ideálnu príležitosť tieto dve aktivity prepojiť a posunúť na vyššiu úroveň.

Výchova k aktívnemu občianstvu je jedným z cieľov vzdelávania študentov stredných škôl. Jeho prejavom sú okrem iného záujem o verejné veci, kritické myslenie, účasť na voľbách, vrátane volieb kmunálnych. Cieľom projektu OZ Malacké pohľady je preniesť teóriu do praxe a zapojiť študentov do verejnej diskusie ku komunálnym voľbám 2018. Študentom tiež prinesie praktické zručnosti v oblasti komunikácie, spolupráce, projektového riadenia a dokumentácie. Projekt sa nespája s podporou ani kampaňou žiadneho konkrétneho kandidáta na primátora mesta.

Bratislavský samosprávny kraj spustil hlasovanie o najlepšie projekty, ktoré budú v každom okrese financované z participatívneho rozpočtu. Podporiť môžte aj náš projekt s názvom: Rozvoj občianskych postojov mládeže v Malackách – komunálne voľby 2018.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.