Chcete vidieť pamiatky Malaciek – zámok, synagógu či pálffyovskú kryptu?
Februárové Historické potulky Malackami sa konávajú tradične pri príležitosti Svetového dňa sprievodcov. Cieľom podujatia je previesť návštevníkov podujatia mestom Malacky, poukázať na zaujímavé objekty v meste a sprístupniť najvýznamnejšie malacké pamiatky, vrátane výkladu sprievodcov.
Program Historických potuliek Malackami
Historické potulky Malackami budú v sobotu 23. februára 2019 o 14.00 h. Začnú sa vo farskom kostole Najsvätejšej Trojice na Dolnom konci. Vstup na potulky je voľný.
Vzhľadom na veľký záujem o podujatie v predchádzajúcich rokoch zabezpečili organizátori dostatočný počet sprievodcov. Vytvorili tak ponuku alternatívnych trás, s možnosťou rýchlejších i pomalších prehliadok.
Podujatie potrvá približne 2-3 hodiny, preto organizátori odporúčajú teplejšie oblečenie. Prehliadky sa skončia v bývalom pálffyovskom zámku (kaštieli) v zámockom parku. Tam bude možnosť zakúpiť suveníry (turistické známky, magnetky, pohľadnice, knihy a podobne).
Organizátorom podujatia je Mestské centrum kultúry Malacky, jeho organizačné zložky Turisticko-informačná kancelária a Múzeum Michala Tillnera, v spolupráci s občianskym združením Malacké pohľady.
Pamiatky Malaciek
Účastníci potuliek si môžu pozrieť najstaršiu stavbu v Malackách – farský kostol zo 16. storočia. Ten je bežne otvorený len počas bohoslužieb.
Starý cintorín z 18. storočia ukrýva množstvo hodnotných náhrobkov. Sprievodcovia návštevníkom odhalia aj zaujímavé životné osudy ľudí, ktorí sú tam pochovaní.
Čierny kláštor sa môže pochváliť niekoľkými pokladmi. Najväčším sú Sväté schody – unikátna kópia schodov, po ktorých kráčal Kristus k Pilátovi. A tiež rozsiahlu kryptu, kde bolo pochovaných približne 200 ľudí.
Židovská synagóga z 19. storočia, vybudovaná v maurskom slohu, patrí medzi najkrajšie stavby mesta. V interiéri je zachovaný pôvodný bohato zdobený kazetový strop.
Pálffyovský zámok situovaný v rozľahlom parku sa môže pochváliť bohatou históriou vrátane kráľovských návštev, ale aj úspešným postupom rekonštrukcie.
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!