Entries by Vlado Handl

Ako noví prichádzajú, ako starí odchádzajú a ako tréneri vstávajú z popola

Tréner ako Fénix zázračne vstane z popola plný nových síl a nápadov a často nemôže zaspať, pretože dlho do noci sa mu honia v hlave nápady, ako všetko posunúť tam, kde to ešte nemal, ale kde by to chcel mať. Nuž a preto existujú na Slovensku atletickí tréneri, ktorí sú finančne a spoločensky nedocenení, ktorí majú problémy vďaka atletike a ak by ste sa ich pýtali, či to bolo márne, povedia opak, že to bolo skvelé. Lebo vedia že to, čo im dá atletika, by inde nedostali.

V sobotu to v Malackách žilo atletikou

V sobotu 30. septembra sa za krásneho slnečného počasia konal v našom meste už 34. ročník bežeckého podujatia Malacká desiatka. Bežalo 119 dospelých, z toho 25 Malačanov! A neboli to len bežci do počtu, ale hrali prvé husle. No a na trate Malackého kilometra sa postavilo až 246 detí (!) a to je už čo povedať.

Ako funguje atletický klub AC Malacky alebo 14 medailí z atletického šampionátu

Máme za sebou halovú atletickú sezónu 2017. Pre náš klub dopadla úspešne a potvrdili sme, že v mládežníckych kategóriách patríme medzi najúspešnejšie kluby na Slovensku. Naši zverenci nás utvrdzujú v tom, že naša snaha má zmysel a vynaložené úsilie za tie roky padá na úrodnú pôdu. Už teraz sa tešíme na hlavnú sezónu, ktorá začína v máji.

Na majstrovstvách Bratislavy vybojovali malackí atléti 14 titulov

Na halové majstrovstvá všetkých kategórií sa vybrali v početnej zostave. 43 pretekárov, 10 ľudí technickej čaty a veľa rodičov, ktorí prišli podporiť svoje ratolesti, vytvorilo v hale Elán takmer domácu kulisu. Trénerovi Handlovi neplánovane prischla rola komentátora, takže AC bolo vidieť a počuť v každom kúte. A naši pretekári sa nestratili a bojovali ako levy.

Ráčanské humná

Keď sa začali cez Rádek premiestňovať kolóny kombajnov, nám deťom pookriali srdiečka. Vedeli sme totiž, že aj u nás sa blíži čas žatvy. Na humnách mali Ráčané zasadené okrem krumpolú a turošiny aj obilí. A modernizácia spôsobila, že sa kosy odložili a čakalo sa na príchod kombajnov. Tie cez deň brázdili naše socialistické družstevné lány, aby sa tí odvážnejší a menej pokrokoví kombajnisti nechali uplatiť a po zotmení sa vydali na fušku žať súkromné políčka.

Boris Pribil trojnásobným majstrom Slovenska

Hviezdou majstrovstiev sa stal Boris Pribil, ktorý zvíťazil v troch disciplínach a to v behu na 100m, 200m a 400m. Musel absolvovať samozrejme aj rozbehy na 100 a 200m a trikrát finále, takže sa postavil celkovo 5x na štart a to ešte v sobotu najprv v behu na 400m a potom zmobilizoval sily aj vo finále na 100m.

Ako sa darí našim bývalým atlétom

Keď tak listujem výsledkami atletických súťaži, tak ma hreje pri srdci, že odchovanci našej malackej atletiky sa umiestňujú na popredných priečkach. Často počúvam, že sa chválime cudzím perím a prisvojujeme si výsledky práce iných. Samozrejme, že to nie je pravda a takéto reči šíria len závistlivci alebo ľudia neznalí vecí.